دیوید کامرون برای بررسی اصلاحات اتحادیه اروپا با رنتزی دیدار می‌کند

انگليس

نخست‌وزیر انگلیس برای گفت‌وگو درباره طرح مذاکره مجدد روابط کشورش با اتحادیه اروپا در آستانه رفراندوم، به زودی با همتای ایتالیایی خود دیدار می‌کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، "دیوید کامرون"، نخست‌وزیر انگلیس قصد دارد تا در نشست سران اتحادیه اروپا در بروکسل که اواخر ماه جاری برگزار خواهد شد، جزئیاتی از طرح اصلاحات موردنظرش را برای مقام‌های این اتحادیه تشریح کند.

وی ابراز امیدواری کرده است که پیش از آن با هر یک از مقام‌ها به صورت جداگانه مذاکرات ابتدایی داشته باشد.

کامرون وعده داده است تا درباره ایجاد روابط جدید با بروکسل و برگزاری رفراندومی برای ماندن یا رفتن از اتحادیه اروپا تا پایان 2017 مذاکراتی داشته باشد.

پس از مذاکره با رهبران اسپانیا، فنلاند، رومانی و بلژیک در روز پنجشنبه گذشته، وی هم‌اکنون با حدود نیمی از آنها دیدار کرده است. کامرون علاوه بر ایتالیا قرار است طی روزهای آتی راهی لوکزامبورگ می‌شود.

نوع برخورد رهبران اروپایی با کامرون تاکنون متفاوت بوده است. آنگلا مرکل صدراعظم آلمان اوایل این ماه وعده داد تا برای تصویب توافقی که بتواند انگلیس را در اتحادیه اروپا نگه دارد، تلاش می‌کند اما روزنامه‌های انگلیسی روز جمعه پر از گزارش‌های ناکامی کامرون در تازه‌ترین مذاکرات بود.

کامرون معتقد است که انجام تغییراتی در معاهده‌های بنیادین اتحادیه اروپا لازم است تا به برخی از اصلاحات دست زد و از جمله آن محدود کردن دسترسی مهاجران به منافع رفاهی انگلیس است؛ اقدامی که مقایر توافق‌های اتحادیه اروپا برای آزادی جابه‌جایی نیروی کار و مهاجران است.

رسانه‌های انگلیسی گزارش دادند، ماریانو راخوی، نخست‌وزیر اسپانیا و یوها سیپیلا، نخست‌وزیر فنلاند مخالفت خود با هرگونه تغییر معاهده را به اطلاع کامرون رساندند.

در همین حال نخست‌وزیر بلژیک و رئیس‌جمهوری رومانی گفته‌اند که فکری برای نگرانی‌های انگلیس خواهند کرد اما نمی‌خواهند تدابیری تبعیض‌آمیز درباره رفاه اندیشیده شود.

انتهای پیام

کد N854784