پیام باغچه لی برای اردوغان؛ یا قانونی عمل کن یا استعفا بده

سیاسی

رئیس حزب حرکت ملی ترکیه با متهم کردن رئیس جمهور این کشور به خارج شدن از محدوده قانون اساسی از وی خواست یا به مسر قانون برگردد یا آنکه از سمت خود استعفا بدهد.

به گزارش خبرگزاری مهر، «دولت باغچه لی» در مصاحبه با روزنامه ملیت، خروج «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه از محدوده قانون اساسی را یکی از دلایل اصلی کاهش رای حزب عدالت و توسعه دانست.

رئیس حزب حرکت ملی ترکیه، با یادآوری ضرورت ائتلاف احزاب پیروز انتخابات برای تشکیل دولت جدید، گفت: ابتدا باید حزب عدالت و توسعه برای تشکیل دولت ائتلافی با احزاب جمهوری خلق و دموکراتیک خلق ها که در چارچوب روند راه حل مساله کردی با آنها وارد اتحاد گفتمان شده بود، اقدام کند.   در صورت عدم تحقق ائتلاف ها برای تشکیل دولت جدید، به هیچ وجه خواهان ایجاد هرج و مرج و بروز بحران در کشور نیستیم؛ در چنین شرایطی ما نیز شروط خود را مطرح خواهیم کرد؛ اگر این شروط مورد قبول واقع نشود ما نیز خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام خواهیم شد. 

رئیس حزب حرکت ملی گرای با تاکید بر اینکه این حزب با تشکیل دولت اقلیت موافقت نخواهد کرد، ادامه داد: به هیچ وجه همکاری حزب حرکت ملی گرا با حزب دموکراتیک خلق ها در راستای یک هدف مطرح و قابل بحث نیست؛ درهای حزب ما بر روی این گزینه کاملاً بسته است؛ ما حزب دموکراتیک خلق ها را نادیده می گیریم.