خطیب جمعه قم:

تیم مذاکره‌کننده باید مورد حمایت مردم باشد

نماز جمعه,قم,هسته‌ای

خطیب جمعه موقت قم گفت: تیم مذاکره‌کننده باید پشتوانه‌ای محکم داشته و مورد حمایت مردم جامعه باشد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه قم، حجت‌الاسلام والمسلمین علیرضا اعرافی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قم با اشاره به مذاکرات هسته‌ای گفت: مذاکرات هر روز ابعاد تازه‌ای به خود می‌گیرد و دارای لایه‌های مختلفی است اما باید در روند مذاکرات به چند نکته توجه داشت.

خطیب جمعه قم افزود: تیم مذاکره‌کننده نیز از بصیرت و بینایی و آگاهی وافری در این زمینه برخوردار هستند اما در مذاکرات میان ایران و قدرت‌های غربی نکاتی از سوی ملت ایران مطرح است که تیم مذاکره کننده باید بداند مطالباتی که در مجلس یا مجامع عمومی مطرح می‌گردد خواسته‌هایی است که ملت ایران با کمال بینایی و آگاهی در برابر آن کوتاه نخواهد آمد.

اعرافی اظهار داشت: طبق گفته مسئولان تحریم‌هایی که آمریکا علیه ملت ما تحمیل کرده است ظالمانه و جنایت نسبت به بشریت است. یکی از روسای سابق آمریکا گفت "ما سخت‌ترین تحریم‌ها را علیه ایران به کار گرفتیم اما ملت ایران همچنان در برابر این مشکلات مقاومت می‌کند" در این زمینه باید اعلام شود آمریکا آرزوی تسلیم این ملت در برابر تحریم‌ها را باید به گور ببرد.

وی گفت: این ملت تحریم ها را تحمل می کند اما عزت خود را قربانی نمی کند زیرا ملت ایران دست آموخته مکتب سالار شهیدان و تحت فرمان رهبرمعظم انقلاب است و همچنان با قدرت لایزال الهی و با تکیه بر جوانان رشید مقاومت خواهد کرد.

رئیس جامعه المصطفی العالمیه با تاکید بر اقتصاد مقاومتی افزود: اقتصاد مقاومتی را فراموش نکنیم پایه های اقتصادی ما باید بر مجاری استوار باشد که از این تب و تاب‌های بین‌المللی ضربه‌پذیر نباشد باید در حوزه های مختلف تلاش شود اقتصادی دانش بنیان و استوار و بریده از نوسانات تحریم‌ها به پا کنیم.

وی خاطرنشان کرد: ایران و مسئولان با رهنمودهای رهبرمعظم انقلاب وارد یک نرمش قهرمانه شدند و مذاکرات را به احترام اصول در دنیا پذیرفته‌اند اما زیر بار ظلم نخواهند رفت اما اگر این مذاکرات به نتیجه نرسید ملت ایران از پا درنخواهد آمد و اگر مذاکرات شکست خورد مسئولیت شکست بر عهده آمریکا است.

اعرافی عنوان کرد: در اتفاقات یمن سعودی‌ها خامی کردند و وارد یک میدان مین گذاری شده و خطرناک شدند امروز باید بدانند ارزیابی‌های‌شان درست نبود و با یک حمله نشد انصارالله را از پای در آورد سعودی ها بدانند در اهداف خود در کشتار مردم شکست خورده‌اند.

وی در بخش دیگری از خطبه های خود با اشاره به جایگاه مهم خانواده گفت: اگر روابط خانوادگی اصلاح شود جامعه نیز اصلاح می گردد فرهنگ ما باید مبتنی بر قرآن و دستورات الهی و ارزشهای اخلاقی باشد.

خطیب جمعه قم گفت: مسئولان نیز باید به مسائلی همچون افزایش سن ازدواج و آمار طلاق توجه داشته باشند و با برنامه‌ریزی‌های راهبردی در جهت تحکیم روابط خانوادگی گام بردارند.

وی به روزهای پایانی ماه شعبان اشاره کرد و عنوان کرد: ماه رمضان ماه عبودیت و بندگی است و این ماه عید اولیای دین در اخلاق و عرفان است.

خطیب جمعه قم در خصوص روز محیط زیست بیان داشت: محیط زیست به لحاظ فلسفی و اخلاقی و فقهی دارای اهمیت است رهبر انقلاب سال گذشته ساعت ها در خصوص محیط زیست سخن گفته اند سلامت جامعه در گرو حفظ محیط زیست است فرهنگ صیانت از محیط زیست باید در جامعه متعالی گردد.

وی در مورد سالروز جهاد کشاورزی نیز گفت: جهاد سازندگی نهاد انقلابی موفقی بود که با وزارت کشاورزی ادغام شد انتظار می رود در روزگاری که به کشاورزی نیاز داریم در تولید کالای استراتژیک تلاش نمایند.

*عکس تزئینی است

انتهای پیام

کد N854296