رئیس حزب دموکراتیک خلق ترکیه مطح کرد:

سیاست‌های آنکارا باید تغییر کند/ تأکید بر حمایت از مقاومت لبنان

سیاسی

«صلاح‌الدین دمیرتاش» در گفتگو با یک رسانه عربی با بیان اینکه سیاست‌های دولت آنکارا باید به صورت کلی تغییر کند، بر حمایت حزب خود از مقاومت لبنان تأکید کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، «صلاح الدین دمیرتاش» رئیس حزب دموکراتیک خلق ترکیه در گفتگو با شبکه لبنانی المنار از سیاست های دولت آنکارا به شدت انتقاد کرده و گفت: این سیاست ها به ویژه سیاست های خارجی باید به طور کلی تغییر کنند.

وی با بیان اینکه «احمد داووداغلو» همچنان در رؤیای عثمانی به سر می برد، تصریح کرد: سیاست های نادرست دولت آنکارا در قبال تحولات منطقه ای بر پایه فرقه گرایی بنا شده است.

دمیرتاش با اشاره به اینکه سیاست های دولت آنکارا موجب شده تا بحران های کنونی در منطقه تشدید شوند، اظهار داشت: دولت آنکارا به جای اینکه بخشی از راه حل در سوریه باشد به بخشی از مشکل در این کشور تبدیل شده و بحران آن را تشدید کرده است.

وی با تأکید بر لزوم تغییر ریشه ای سیاست دولت آنکارا در قبال تحولات منطقه ای یادآور شد: حزب عدالت و توسعه نمی تواند هر سیاستی که می پسندد در پیش گیرد.

رئیس حزب دموکراتیک خلق ترکیه به اقدامات وحشیانه تروریست های داعش در منطقه نیز اشاره کرده و افزود: این گروه تروریستی هیچ ارتباطی با اسلام و مسلمانان ندارد و می توان گفت که امروز به یک خطر بزرگ برای ترکیه تبدیل شده است.

وی تصریح کرد: حزب دموکراتیک خلق ترکیه با حزب عدالت و توسعه هیچ ائتلافی نخواهد کرد اما از هرگونه ائتلاف دولتی که مورد قبول مردم ترکیه باشد حمایت می کنیم.

دمیرتاش در پایان سخنان خود به دستاوردهای اخیر محور مقاومت در مبارزه با تروریست های داعش و جبهه النصره اشاره کرده و گفت: ما با وجود فاصله جغرافیایی زیاد به حمایت خود از مردم مقاوم لبنان و مقاومت در این کشور ادامه می دهیم.