آقاتهرانی: گره زدن اقتصاد به مسأله هسته‌ای کار درستی نیست

سیاسی

نماینده تهران در مجلس با تاکید بر به کارگیری اقتصاد مقاومتی گفت: گره زدن اقتصاد به مسأله هسته‌ای و برعکس، از اول کار درستی نبوده و نیست.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت الاسلام و المسلمین آقاتهرانی، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در سخنرانی پیش از خطبه‌های این هفته نماز جمعه تهران در میان نمازگزاران با اشاره به هشدارهای مقام معظم رهبری درباره "تهاجم فرهنگی" گفت: سال 68 مقام معظم رهبری هشدارهایی مبنی بر تهاجم فرهنگی دادند اما برخی جدی نگرفتند که این تهاجم فرهنگی در پیش است و برخی دیگر اعلام کردند این تهاجم نیست تفاهم است تا زمانی که غربی‌ها خود گفتند که ما تهاجم کردیم.

او ادامه داد: سپس چندی بعد ایشان فرمودند که "شبیخون فرهنگی" در راه است، مواظب باشید، اما باز جدی نگرفتند. گفتند که "ناتوی فرهنگی" در پیش است. باز هم جدی نگرفتند و کاری نکردند و این اتفاق افتاد همه آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها یکی شدند تا فرهنگ ناب اسلامی را نابود کنند و در آخر اعلام شد که "رخنه فرهنگی" انجام شده است اما باز کاری نکردند. یکی از کارهای اخیری که انجام می‌دهند این است که مبانی فکری نظام را تحریف می‌کنند و تلاش می‌کنند که بیانات امام (ره) را به شکل دیگری نشان دهند.

این نماینده مردم تهران با اشاره به تحریف برخی سخنان امام خمینی (ره) گفت: غربی‌ها به دنبال تحریف تاریخ و مبانی نظام هستند. برخی می گویند بنیان گذار انقلاب کاری که می‌خواست انجام دهد این نبود. من به حساسیت مقام معظم رهبری در این باره توجه کردم. چند وقتی است که حضرت آقا نسبت به بیانات امام (ره) و این اظهارات که اهداف امام (ره) این انقلاب نبوده بلکه هدف دیگری داشت، اشاره می‌کنند.

آقاتهرانی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر آشنایی با امام (ره) از طریق صحیفه و وصیت‌نامه امام خمینی (ره) گفت:‌ نوجوانان باید به این مسأله اهتمام ویژه قائل شوند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به حمایت امام خمینی (ره) از محرومان و مظلومان جهان و مخالفت با هرگونه اشرافی‌گری به اظهارات مقام معظم رهبری درباره مکتب امام (ره) و تحریف بیانات امام خمینی (ره) در مرقد امام (ره) اشاره کرد و گفت:‌ باور کنید دین‌دار بودن، اعتقاد به خدا، باور داشتن به قیامت و نترسیدن از دو روزه عمر ما را تا کنون نگه داشته و می‌دارد. غربی‌ها تلاش می‌کنند از طریق فضاهای مجازی اشرافی‌گری را به جوانان و نوجوانان ما القا کنند. مبادا نماز جمعه‌های ما خلوت شود و دیگر اهل بیداری و شب زنده داری نباشیم.

آقاتهرانی با بیان این که اشرافی‌گری سبک زندگی غربی است که به ما القا می‌شود گفت:‌ مردم ایران در برابر آمریکا و تحت فشارهایی قرار دارند. تحریم‌ها از سوی آمریکا و کشورهای اروپایی علیه ملت ایران اعمال می‌شود و به بهانه‌های مختلف ما را تحریم می‌کنند و کاری می‌کنند که ما را به زانو در آورند. می‌خواهند ما را آلوده کنند. باید گفت که تنها راه چاره در این باره همانند بیانات مقام معظم رهبری یعنی اقتصاد مقاومتی است.

وی با اشاره به این که باید مردم را به اقتصاد مقاومتی دعوت کنیم، گفت: باید قدر انقلاب اسلامی را بدانیم. خیلی‌ها شروع کردند ولی به نتیجه نرسیدند. در این باره می‌توان به مصر اشاره کرد. تنها جایی که به نتیجه رسید ایران بود که این اتفاق به دلیل شهدای خوب کشورمان، مقام معظم رهبری و امام خمینی (ره) بود.

آقاتهرانی اضافه کرد: مردم ایران نباید تحت فشار قرار بگیرند و از آن طرف هم نباید زیر بار تهدید و فشارهای غرب رفت.

انتهای پیام

کد N854219