نادران:

دولت از ظرفیت‌های مردم برای روان‌سازی اقتصاد کشور استفاده کند

سیاسی

بوشهر - نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت از ظرفیت‌های مردم برای روان‌سازی اقتصاد کشور استفاده کند.

به گزارش خبرنگار مهر، الیاس نادران بعد از ظهر پنجشنبه در نشست با اعضای بسیج اساتید دانشگاه‌های استان بوشهر اظهار داشت: مشکلاتی در زمینه اقتصادی در کشور وجود دارد که باید برای حل این مشکلات با برنامه‌ریزی مناسب و نگاه به آینده پیش برویم.

وی به اهمیت بالای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و ادامه داد: استفاده از ظرفیت‌های تولید داخل و تولید نیازمندی‌های کشور از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و باید به این موضوع توجه جدی صورت بگیرد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه نگاه به واردات کالا باید از بین برود، یادآور شد: در داخل کشور ظرفیت‌های بالایی وجود دارد که باید بر این ظرفیت‌ها تکیه شود و نگاه به مردم کشور باشد.

وی با بیان اینکه باید تلاش شود افراد بیشتری در عرصه تولید به کار گرفته شوند، تصریح کرد: همه مسئولان باید توجه ویژه‌ای به تولید و ظرفیت‌های داخلی داشته باشند و تا زمانی که این نگاه تغییر نکند، به توسعه و پیشرفت نمی‌رسیم.

نگاه وارداتی باید از عرصه اقتصاد کشور برچیده شود

نادران با بیان اینکه یکی از محورهای اقتصاد مقاومتی بر تنوع تولیدات داخلی تاکید دارد، اضافه کرد: مردم نیز باید در عرصه اقتصادی خود را سهیم بدانند و وارد عمل شوند و دولت نیز برای حضور مردم در عرصه اقتصادی زمینه‌های لازم را فراهم کند.

وی با تاکید بر اینکه دولت از ظرفیت‌های مردم برای روان‌سازی اقتصاد کشور استفاده کند، ادامه داد: کشورهای مختلف در زمان بروز بحران‌های اقتصادی با استفاده از ظرفیت‌های مردمی توانسته‌اند به پیشرفت خوبی برسند.

وی همچنین بر لزوم تلاش برای بومی‌سازی فناورهای مختلف تاکید کرد و گفت: نگاه وارداتی یکی از مهمترین معضلاتی است که بر اقتصاد کشور حاکم است و با این نگاه نمی‌توان انتظار داشت که مشکلات اقتصادی کشور حل شود.