جسد طارق عزیز وارد اردن شد

سیاسی

منابع امنیتی آگاه در اردن ساعاتی پس از انتشار خبر مفقود شدن جسد طارق عزیز در فرودگاه بغداد و در هنگام انتقال آن به این کشورT اعلام کردند که جسد وی وارد امان شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از «ایلاف»، منابع امنیتی آگاه در اردن از ورود جسد «طارق عزیز» معاون دیکتاتور سابق عراق به امان خبر می دهند.

این در حالی است که دختر «طارق عزيز» معاون صدام حسين، گفته بود جسد پدرش که هفته پيش در زندانی در عراق درگذشت، روز پنج‌شنبه ۲۱ خرداد هنگام انتقال به اردن برای خاکسپاری ربوده شد.

در همین ارتباط وکیل خانوادگی «طارق عزیز» تصریح کرد: جسد طارق عزیز هم اکنون در اردن و نزد مقامات امنیتی این کشور است.

وی ادامه داد: تاکنون نتوانستیم به راز ربوده شدن جسد طارق عزیز و علت آن پی ببریم اما در هر صورت جسد وی هم اکنون وارد اردن شده است.

طارق عزيز که به اعدام محکوم شده و در زندانی در ناصريه نگهداری می‌شد جمعه هفته گذشته بر اثر حمله قلبی درگذشت. زيد علی عباس، رييس پزشکی قانونی عراق، گفته که نتايج کالبدشکافی تاييد می‌کند که مرگ وی بر اثر حمله قلبی بوده است.

طارق عزيز بلندپايه ترين مقام مسيحی در دولت صدام حسين بود و چهره بين‌المللی حزب بعث عراق به شمار می‌رفت. او در اکتبر سال ۲۰۱۰ به اتهام آزار و اذيت گروه‌های مذهبی شيعه، به اعدام محکوم شد ولی جلال طالبانی، رييس جمهوری وقت عراق، از امضای حکم اعدام او خودداری کرد.