سیدحسن خمینی:

پیام انقلاب امام(ره)، همه انسان‌ها را خطاب قرار می‌دهد

امام خميني ره ,سيدحسن خميني

یادگار امام(ره) در ادامه سفر خود به برزیل در شهر کریچیبا حاضر شد و اولین نمایشگاه صنایع دستی ایران در برزیل را افتتاح کرد.

یادگار امام(ره) در ادامه سفر خود به برزیل در شهر کریچیبا حاضر شد و اولین نمایشگاه صنایع دستی ایران در برزیل را افتتاح کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدحسن خمینی در جلسه‌ای که بدین منظور و همچنین برای بزرگداشت امام خمینی(ره) برگزار شده بود، با اشاره به این‌که «یک مسلمان باید در زندگی به روابط فردی و اجتماعی خود بیاندیشد» خطاب به جوانان حاضر در جلسه اظهار کرد: در حیطه روابط فردی همیشه خدا و ارتباط با خدا را فراموش نکنید و در روز برای خود ساعاتی را قرار دهید که با او سخن بگویید.

وی افزود: با خدا همان گونه که با خودتان و پدرانتان سخن می‌گویید حرف بزنید و حضور او را همیشه در زندگی خویش احساس کنید.

یادگار امام با اشاره به روابط اجتماعی انسان‌ها در کشورهای غیر اسلامی، مهمترین وظیفه مسلمانان در این کشورها را حفظ اجتماعات خود دانست و گفت: آنچه تضمین کننده آینده فرزندانتان است همین حضور در اجتماعات اسلامی است؛ حسینیه‌ها و مساجد را خالی نکنید و با هم در زمینه‌های مختلف گفت‌وگو کنید.

سیدحسن خمینی با ذکر خاطراتی از زندگی امام(ره) گفت: پیام انقلاب امام ابدا منحصر به ایران نبوده و نیست؛ امام ایرانی بود و در ایران انقلاب کرد، اما پیام انقلابش همه انسان‌ها را خطاب قرار می‌دهد؛ هم چنان که پیامبر عظیم الشأن اسلام(ص) عرب بود و در حجاز به تبلیغ دین پرداخت اما پیامش جهانی بود.

یادگار امام، پیام انقلاب ایران را بازگشت به معنویت و نفی ظلم دانست و یادآور شد: امروز در میان شیعیان این یک افتخار است که هر جا مظلومی هست جمهوری اسلامی ایران نیز در آنجا حاضر است و از مظلوم حمایت می‌کند.

به گزارش ایسنا به نقل از جماران، سیدحسن خمینی با اشاره به استمرار راه امام در ایران گفت: به لطف خدا شیعیان خارج از کشور و خصوصا شیعیان غیور لبنانی پیام انقلاب را دریافت کرده‌اند و در تمام دنیا توانسته‌اند پرچم دار راستین خط فکری امام باشند.

پیش از سخنان یادگار امام، حجت‌الاسلام والمسلمین ابراهیمی امام جماعت مسجد امام علی بن ابیطالب(ع) و نیز پدر نلسون روحانی مسیحی به ایراد سخنرانی پرداختند و از مقام شامخ بنیانگذار جمهوری اسلامی تجلیل کردند.

انتهای پیام

کد N854093