شورشیان بوکوحرام ۴۳ نفر را در نیجریه کشتند

سیاسی

شورشیان بوکوحرام با حمله به منطقه ای روستایی در ایالت بورنو واقع در شمال نیجریه ۴۳ نفر را کشته و ۳ روستا را به آتش کشیدند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، شاهدان عینی گفتند، ده ها نفر از عناصر مسلح بوکوحرام به سه روستای «ماتانگالی»، «بورالتیما» و «دیر مانتی» یورش برده و به سمت ساکنان آن آتش گشودند و منازل ساکنان محل را غارت کرده و سپس به آتش کشیدند.

به گفته شاهدان عینی، روستای ماتانگالی بیش از دیگر مناطق آسیب دیده است، چرا که شورشیان بوکوحرام به سمت گروه های مردم شلیک کرده و ۱۶ نفر را به قتل رساندند.

شاهدان افزودند: در این حملات ۴۳ نفر کشته شده و سه روستا به طور کامل در آتش سوخت. بر این اساس افراد مسلح حملات خود را از جنگل «سامبیزا» که پناهگاه شورشیان به شمار می رود، شروع کردند، ارتش نیجریه اخیرا صدهاه زن و کودک گروگان گرفته شدن توسط عناصر مسلح بوکوحرام را از این منطقه آزاد کرد.

گفتنی است محمد بخاری رئیس جمهوری نیجریه متعهد شده شورشیان بوکوحرام را سرکوب کند؛ ولی بعد از به قدرت رسیدن وی در ۲۹ می، حملات این شورشیان از سمت شمال شرق کشور افزایش یافته و تا کنون منجر به کشته شدن دست کم ۱۵۰ نفر شده است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 
[div id='__if72ru4sdfsdfruh7fewui_once']