انتقاد عریقات از قرار نگرفتن اسرائیل در فهرست سیاه سازمان ملل

سیاسی

مذاکره کننده ارشد تشکیلات خودگردان فلسطین، مخالفت دبیر کل سازمان ملل متحد با گنجاندن نام رژیم اسرائیل در فهرست سیاه ناقضان حقوق کودک را محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری آناتولی، مسئول پرونده مذاکرات در سازمان آزادی بخش فلسطین گفت: ما گزارشی از شمار قربانیان جنگ اخیر به بان کی مون فرستادیم و در آن اشاره کردیم که ۷۵۷ کودک فلسطینی در جریان جنگ اخیر اسرائیل علیه نوار غزه کشته شده اند، ما گفتیم که به دنبال انتقام گیری نیستیم ولی می خواهیم از ملت خود حمایت کنیم و این تضمین را ایجاد کنیم که چنین جنایت هایی تکرار نشود.
وی افزود: ما فهرست اسامی ۷۵۷ کودک فلسطینی که ارتش اسرائیل و شهرک نشینان صهیونیست آنها را به قتل رسانده اند به سازمان ملل خواهیم فرستاد تا معلوم شود که اقدام بان کی مون انکار واقعیت هاست و ما از دبیر کل سازمان ملل می خواهیم که از این موضع خود عقب نشینی کند.
عریقات یادآور شد: بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل تلاش می کند با برقراری روابط با طرف های مختلف واقعیت ها را منکر شود، ولی امروز تمام جهانیان از جمله آمریکا به عنوان متحد اصلی اسرائیل می دانند که کابینه نتانیاهو سعی در به شکست کشاندن راه حل دو کشور را دارد.
مذاکره کننده ارشد تشکیلات خودگردان فلسطین تصریح کرد: فلسطین تا پایان ماه جاری میلادی به تمام سوالات دادگاه کیفری بین المللی در مورد جنایت های جنگی رژیم صهیونیستی در جنگ اخیر علیه غزه و پرونده شهرک سازی پاسخ خواهد داد.
وی در مورد تلاش فرانسه برای ارائه طرحی در شورای امنیت سازمان ملل جهت پایان دادن به اشغالگری اسرائیل گفت: در مورد تلاش های پاریس چیز جدیدی وجود ندارد و لوران فابیوس وزیر امور خارجه فرانسه در همین مورد ۲۰ ژوئن به منطقه سفر خواهد کرد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 
[div id='__if72ru4sdfsdfruh7fewui_once']