عبد الفتاح السیسی سفر خود به ژوهانسبورگ را لغو کرد

سیاسی

رئیس جمهوری مصر پس از درخواست سازمان های حقوقی و رسانه ای آفریقای جنوبی مبنی بر بازداشت وی به محض ورود به ژوهانسبورگ، سفر خود را به این کشور لغو کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل رأی الیوم، عبد الفتاح السیسی که قرار بود روز جمعه به منظور شرکت در نشست سران کشورهای آفریقایی عازم آفریقای جنوبی شود به خاطر درخواست سازمان های حقوقی و رسانه ها مبنی بر بازداشت وی به محض ورود به ژوهانسبورگ، از این سفر منصرف شد.

یک منبع دیپلماتیک آگاه با اشاره به عدم مشارکت السیسی در این نشست گفت: ابراهیم محلب نخست وزیر مصر هئیت اعزامی قاهره به ژوهانسبورگ را سرپرستی خواهد کرد. این منبع آگاه که خواست نامش فاش نشود، افزود: مصر به صورت رسمی به کشور میزبان اطلاع داده که السیسی در این نشست شرکت نخواهد کرد و نخست وزیر سرپرست هیئت اعزامی قاهره به ژوهانسبورگ خواهد بود.

پیش از این «یوشا تایبو» عضو انجمن وکلای مسلمان آفریقای جنوبی گفته بود: این انجمن از مسئولان ذی ربط در آفریقای جنوبی بازداشت عبد الفتاح السیسی به محض ورود به ژوهانسبورگ را خواستار شده است.

وی افزود: این درخواست با استناد به ادله و شواهد توسط وکیل انجمن وکلای مسلمان به مقامات آفریقای جنوبی ارائه شده است. بر این اساس اتهامات السیسی تا حد جنایت های جنگی و جنگ علیه بشریت می رسد. تایبو تصریح کرد: سفر السیسی به آفریقای جنوبی فرصت خوبی برای بازداشت و محاکمه اوست.

 

 

 

 

 
[div id='__if72ru4sdfsdfruh7fewui_once']