سازمان ملل:

۷۸ درصد یمنی ها نیاز به کمک های انسانی فوری دارند

سیاسی

سازمان ملل متحد با تهیه گزارشی در مورد اوضاع انسانی در یمن تاکید کرد ۷۸ درصد مردم این کشور نیاز به کمک های فوری انسانی دارند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سبأنت، سازمان ملل با انتشار گزارشی اعلام کرد شمار افرادی که در یمن نیاز به کمک های انسانی فوری دارند نسبت به سه ماه گذشته ۴ میلیون نفر بیشتر شده است.
این گزارش همزمان است با اذعان بان کی مون دبیر کل سازمان ملل به اینکه درد و رنج انسانی در یمن به خاطر درگیری های نظامی بر زندگی میلیون ها نفر تاثیر گذاشته است.
در همین راستا روزنامه گاردین انگلیس در گزارشی نوشت: محاصره دریایی یمن توسط عربستان باعث خواهد شد ۲۰ میلیون نفر در انتظار فاجعه انسانی باشند. این روزنامه افزود: محدودیت های تحمیلی آمریکا علیه یمن و ائتلاف تحت رهبری عربستان به طور چشمگیری بر شرایط معیشتی مردم یمن تاثیر گذاشته است.
این روزنامه به نقل از سازمان های امدادرسانی تاکید کرد: محاصره دریایی باعث بدتر شدن شرایط در یمن شده و ۲۰ میلیون نفر با بحران آب شرب و دارو دست و پنجه نرم می کنند.
گاردیان در ادامه بدون در نظر گرفتن حمایت آمریکا و غرب از حملات عربستان به مردم مظلوم یمن، مدعی شد: آمریکا و انگلیس تلاش کردند رژیم آل سعود را به کاهش محاصره دریایی قانع کننده ولی واکنش ریاض به این تلاش ها بسیار ضعیف بود.
این روزنامه انگلیسی نوشت: اکثر کشتی های حامل کمک های غذایی و پزشکی نمی توانند در بنادر یمن پهلو بگیرند و تنها تعداد اندکی از کشتی های حامل کمک های انسانی اجازه ورود به بنادر یمن را پیدا می کنند.
گفتنی است ائتلاف تحت رهبری عربستان از دو ماه پیش یمن را از هوا و دریا محاصره کرده و مانع ورود هواپیماها و کشتی های حامل کمک های انسانی به این کشور می شود، این اقدام آل سعود باعث کاهش شدید مواد غذایی، تجهیزات پزشکی و دارو در یمن شده و فاجعه انسانی در انتظار میلیون ها یمنی است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 
[div id='__if72ru4sdfsdfruh7fewui_once']