امیرعبداللهیان: ایران هیچ مذاکره‌ای با آمریکا درباره مسائل منطقه ندارد

سیاسی

امیرعبداللهیان گفت: تهران از گفت‌وگو و توسعه همکاری‌های همه‌جانبه با کشورهای همسایه و به ویژه حوزه خلیج فارس استقبال می‌کند.

حسین امیرعبداللهیان معاون عربی آفریقای وزارت امور خارجه با اعلام این مطلب به خبرنگار سیاسی خارجی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، افزود:‌ مسائل منطقه با مشارکت همه کشورهای منطقه قابل حل و فصل است.

وی با بیان اینکه اقدام نظامی علیه یمن تشدیدکننده اقدامات افراط‌گرایی و عامل رشد تروریسم و تقویت درگیری‌های فرقه‌ای است افزود: این اقدامات برای امنیت منطقه کمک‌کننده نخواهد بود.

معاون ظریف تصریح کرد: کشورهای منطقه از جمله عربستان سعودی می‌توانند نقش محوری در کمک به صلح و ثبات و امنیت در منطقه ایفا کنند.

امیرعبداللهیان در ادامه با اشاره به مذاکرات ایران با شش کشور افزود: این مذاکرات صرفا بر موضوع فعالیت‌های صلح آمیز هسته‌ای ایران متمرکز است و ما هیچ مذاکره‌ای با آمریکا در خصوص مسائل منطقه نداریم.

وی ادامه داد:‌ امنیت و ثبات و توسعه پایدار در منطقه موضوعاتی است که ما با همسایگان و دوستان خود در منطقه درباره آن‌ها گفت‌وگو و همکاری داریم و عربستان نیز در این مجموعه مورد توجه است.

انتهای پیام

کد N853657