استرالیا میزبان اجلاس ضد داعش/تونی ابوت: با داعش نمی‌توان مذاکره کرد

استراليا

نخست وزیر استرالیا ضمن درخواست از کشورهای آسیا - اقیانوسیه برای مبارزه با داعش گفت: این گروه تروریستی جاه طلبی‌های جهانی دارد.

نخست وزیر استرالیا ضمن درخواست از کشورهای آسیا - اقیانوسیه برای مبارزه با داعش گفت: این گروه تروریستی جاه طلبی‌های جهانی دارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،‌ به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس استرالیا، تونی ابوت، نخست وزیر این کشور در کنفرانسی منطقه‌ای که با مضمون مقابله با تبلیغات تروریستی در سیدنی با حضور 30 کشور برگزار شده بود، گفت: داعش یک طرفدار کشت و کشتار بوده که دستیابی به شاخه‌های آن بسیار دشوار است.

وی افزود: بیش از 100 تن از شهروندان استرالیایی در سوریه و عراق دوشادوش تروریست‌های داعش می‌جنگند. این نشست امنیت منطقه‌ای دو روزه شامل وزرای 25 کشور از جمله مالزی، سنگاپور، ژاپن، لائوس،‌ ویتنام و نیوزلند بوده است.

نمایندگانی از گوگل، فیس بوک، توییتر و دیگر سایت‌های رسا‌نه‌های اجتماعی نیز در این نشست شرکت دارند.

تونی ابوت در سخنرانی افتتاحیه این کنفرانس گفت: داعش اگر بتواند با یک پیام ساده "بپذیرید یا کشته شوید" به سمت هر انسان یا دولتی حمله می‌کند. شما نمی‌توانید با چنین گروهی مذاکره کنید تنها راه پیش روی شما جنگیدن است.

وی ادامه داد: این تروریست‌ها جاه طلبی‌های جهانی دارند. اصلی‌ترین چالش پیش رو این است که چگونه جوانان را از پیوستن به گروه‌های تروریستی متوقف کنیم و این هدف اصلی برگزاری این کنفرانس است.

تونی ابوت گفت: ما به جوانان آرمان‌گری نیاز داریم که اعلام کنند پیوستن به داعش برای ابراز تمایلشان برای فداکاری یک اشتباه بزرگ است.

این اظهارات ابوت پس از آن منتشر شد که باراک اوباما،‌ رئیس جمهوری آمریکا اعزام 450 پرسنل نظامی دیگر به عراق را برای آموزش نیروهایی که با داعش می‌جنگند، تصویب کرد.

انتهای پیام

کد N853520