توافق مرکل، اولاند و سیپراس درباره افزایش مذاکرات در زمینه بدهی یونان

يونان

رهبران آلمان، فرانسه و یونان توافق کردند که مذاکرات میان آتن و وام دهندگانش باید با هدف دستیابی به توافقی که از قصور یونان در پرداخت بدهی‌هایش جلوگیری کند، افزایش یابد.

رهبران آلمان، فرانسه و یونان توافق کردند که مذاکرات میان آتن و وام دهندگانش باید با هدف دستیابی به توافقی که از قصور یونان در پرداخت بدهی‌هایش جلوگیری کند، افزایش یابد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، یکی از سخنگویان دولت آلمان پس از آنکه آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان و فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه در حاشیه نشست اتحادیه اروپا در بروکسل وضعیت مذاکرات با الکسیس سیپراس، نخست وزیر یونان را بررسی کردند، گفت: این دیدار در فضایی مثبت برگزار شد.

این سخنگو در بیانیه‌ای گفت: این سه رهبر با اتفاق نظر توافق کردند که مذاکرات میان دولت یونان و وام دهندگان بین‌المللی‌اش یعنی صندوق بین‌المللی پول، کمیسیون اروپا و بانک مرکزی اروپا افزایش یابد.

این مذاکرات به خاطر آنکه یونان پیشنهادات وام دهندگان را رد کرده و از آنها خواست درخواست‌های خود را برای طرح‌های ریاضتی بیشتر در قبال دادن 2 / 7 وام براساس بودجه تعیین شده کنار بگذارند با بن بست مواجه شده است.

اگر یونان کمک مالی تازه‌ای برای بازپرداخت 6 / 1 میلیارد یوروی‌اش به صندوق بین‌المللی پول دریافت نکند احتمالا تا پایان ژوئن سال جاری میلادی دچار قصور در پرداخت بدهی‌اش می‌شود.

یکی از مقامات دولت یونان پس از این نشست یک ساعت و 45 دقیقه‌ای گفت: این سه رهبر با تشدید روند حل اختلافات باقی مانده با هدف توافقی که منجر به بازگشت یونان به رشدش می‌شود، موافقت کردند.

این در حالی است که هیچ یک از طرفین جزئیات دقیق در رابطه محتوای این مذاکرات را مطرح نکردند این پنجمین مذاکره میان این سه رهبر در کمتر از دو هفته اخیر محسوب می‌شود که بر جدیت تلاش‌های مقامات عالی رتبه برای جلوگیری از شکستی که منجر به اخراج یونان از منطقه یورو می‌شود، تاکید دارد.

در همین حال سیپراس پس از دیدار با مرکل و اولاند گفت: این سه رهبر موافقت کردند که مذاکرات حول محور دستیابی به راه حلی برای بحران بدهی یونان باید به یک راه حل معتبر دست یابد.

سیپراس همزمان با اینکه این مذاکرات بدون دستیابی به یک توافق نهایی پایان یافت، افزود: رهبران اروپایی درک می‌کنند که ما باید یک راه حل معتبر را پیشنهاد دهیم و این فرصت را برای یونان به وجود آوریم تا به رشدش بازگردد.

انتهای پیام

کد N853451