محسن رضایی: ناامنی های داعش بین5تا 10سال طول می کشد/تحریمها تاثیرگذار بوده،اما...

ایرنا نوشت:

  دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در مورد پیوند زدن هر موضوعی به مساله تحریم ها گفت: تحریم ها بدون شک تاثیرگذار بوده ولی اینکه فکر کنیم نمی توانیم تحریم ها را خنثی کنیم و کنار بگذاریم برداشت درستی نیست.

 محسن رضایی امروز (پنجشنبه) در اولین کنفرانس بین المللی نقش مدیریت انقلاب اسلامی در هندسه قدرت نظام جهانی در جمع خبرنگاران درمورد مدت زمان ناامنی های داعشی ها در منطقه افزود: به نظر می رسد این ناامنی ها بین پنج تا 10 سال طول بکشد.

وی همچنین در مورد احتمال توافق ریاض با یمن درخصوص مسائل منطقه ای نیز اظهار داشت: ریاض در تجاوز به یمن شکست خورده است و نتیجه ای جز نفرت و بدبینی برای عربستان در بین یمنی ها نداشته است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: شکاف بین یمن و عربستان عمیق تر از قبل شده و عربستان راهی ندارد مگر از طریق دیپلماسی موضوعات را حل و فصل کند.

رضایی خاطرنشان کرد: این مذاکرات باید میان یمنی ها با یمنی ها صورت گیرد و یمنی ها خودشان سرنوشت کشور خود را به دست گیرند و اگر کشورهای منطقه قصد مداخله در این موضوع را داشته باشند تنها باید از مداخلات نظامی جلوگیری کنند.

رضایی در مورد ناامنی های به وجود آمده در منطقه نیز اظهار داشت: در جمهوری اسلامی ایران مردمی کردن امنیت پیام انقلاب بود و تا زمانی که امنیت مردمی شود آسیبی به کشورها وارد نخواهد شد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: ناامنی ها در سوریه، عراق و حضور داعشی ها برای آن است که در این کشورها همانند ایران امنیت مردمی نشده است. در لبنان به دلیل مردمی شدن امنیت مشاهده می کنیم که نه آمریکا و نه رژیم صهیونیستی کاری نمی توانند انجام دهند.

وی درخصوص اثرگذاری بسیج دانشجویی در صدور انقلاب نیز گفت: بسیج دانشجویی برآمده از دفاع مقدس است و بهتر از هر کسی می تواند سخنگوی انقلاب باشد.

1717

کد N853391