۱

اظهارات تازه آیت الله یزدی در باره مذاکرات هسته ای

  • ۱۶بازدید
  • ۱ رای
  • ۰ دیدگاه

تسنیم نوشت:

آیت‌الله محمد یزدی صبح امروز در اجلاس هیئت رئیسه و رؤسای کمیسیون‌های مجلس خبرگان رهبری، با اشاره به مذاکرات هسته‌ای ایران و ۱+۵ اظهار داشت: مذاکرات هسته‌ای ذهن مردم را به خود مشغول کرده است، این مسلم است که گروه مذاکره‌کننده مورد اعتماد رهبر معظم انقلاب هستند.


وی افزود: اکنون از مرحله مذاکره گذشته‌ و به مرحله کتابت و نوشتن توافقنامه رسیده‌اند. در این مرحله طرف مقابل از برخی از توافقات سر باز زده و چیزهای جدیدی خواسته است که بازرسی از مراکز تحقیقاتی و نظامی جزیی از آنها است؛ خوشبختانه رهبر معظم انقلاب با هوشمندی زیاده‌طلبی غرب را افشا و خطوط اصلی را مشخص کردند.

رئیس مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: با مواضع اخیر گروه مقابل و تخلف در مرحله دوم مذاکرات نسبت به توافقات مرحله اول اعتماد ما به آنها در حال حاضر کاهش یافته و بی‌اعتمادی ما به آنها اضافه می‌شود که در این راستا باید توجه داشت همواره خطوط قرمز رعایت شود.

آیت‌الله یزدی افزود: رهبر معظم انقلاب جان مطلب را در یک سخن بیان کرده‌ و فرموده‌اند که فعالیت‌های جمهوری اسلامی در زمینه تحقیق و توسعه انرژی هسته‌ای به‌هیچ‌وجه متوقف نمی‌شود و این مذاکرات نیز باید ادامه یابد اما هیچ‌یک از دستاوردهای هسته‌ای تعطیل‌پذیر نیست.

 

1717

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.