نشست امنیتی منطقه آسیا – پاسیفیک/

نخست وزیر استرالیا: داعش قابل مذاکره نیست، با آنها باید جنگید

سیاسی

نخست وزیر استرالیا با اعلام هشدار نسبت به ابعاد جهانی تبلیغات داعش از کشورهای حوزه اقیانوس آرام خواست تا خود را آماده مبارزه با افراط گرایی کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بی. بی. سی، «تونی ابوت» نخست وزیر استرالیا با طرح این مطلب که جاه طلبی های داعش ابعاد جهانی دارد، کشورهای مستقر در حوزه آسیا – پاسیفیک را به مقابله با این گروه افراطی دعوت کرد.

وی در کنفرانسی که در شهر «سیدنی» با موضوع مقابله با تبلیغات تروریستی برگزار شد گروه داعش را یک فرقه آئینی مرگ آور با بازوهای تبلیغاتی قدرتمند توصیف کرد.

نشست دو روزه امنیت منطقه اقیانوس آرام با حضور وزرای ۲۵ کشور از جمله مالزی، سنگاپور، ژاپن، ویتنام و نیوزلند تشکیل شده است.

ابوت در ادامه سخنان خود تاکید کرد: داعش برای هر فرد و هر دولتی با یک پیام ساده پیش می آید «ملحق شوید یا بمیرید». شما نمی توانید با چنین گروهی وارد مذاکره شوید. تنها راه ممکن جنگیدن با آنهاست. داعش یک معترض منطقه ای نیست بلکه جاه طلبی هایش ابعاد جهانی دارد.

وی پیدا کردن روش مناسب برای قانع کردن جوانان به عدم پیوستن به داعش را بزگترین چالش پیش رو توصیف کرد و یافتن جوانان ایده آل گرایی را که بتوانند زشتی عضویت در داعش را برای دیگر همسالان خود تعریف کنند، راهکار مناسب برای مقابله با تبلیغات انجام گرفته از سوی افراط گرایان عنوان کرد.

اخیرا استرالیا که کشوری مهاجر پذیر است تصمیم به تصویب قوانینی گرفته است که حق شهروندی افرادی را که طرفدار گروه های افراط گرا هستند لغو خواهد کرد.

بیش از ۱۰۰ نفر از شهروندان استرالیایی عضو داعش هستند و این کشور از سال گذشته این گروه را در صدر تهدیدات امنیتی خود قرار داده است.