جاش ارنست:

حتی با رفتن اوباما هم آمریکایی‌ها در عراق می‌مانند

سیاسی

کاخ سفید تاکید کرد که حل مساله داعش در طول ریاست جمهوری اوباما ممکن نخواهد بود و نظامیان آمریکایی حتی بعد از پایان ریاست جمهوری وی در عراق باقی خواهند ماند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، «جاش ارنست» سخنگوی کاخ سفید به دنبال اعلام خبری مبنی بر اعزام ۴۵۰ مستشار نظامی به عراق -که عهده دار آموزش نیروهای محلی در مبارزه با داعش خواهند بود- از احتمال باقی ماندن قوای نظامی آمریکا در عراق حتی پس از پایان دوه ریاست جمهوی «باراک اوباما» سخن گفت.

ارنست در این باره اظهار داشت: من انتظار دارم که حداقل شماری از نیروهای آمریکا که فی الحال در عراق حضور دارند حتی پس از ترک پست ریاست جمهوری از سوی اوباما، در آنجا باقی بمانند.

وی همچنین تاکید کرد که اتخاذ این تصمیم بنا به درخواست «حیدر العبادی» نخست وزیر عراق و همچنین با توصیه «اشتون کارتر» وزیر دفاع آمریکا صورت گرفته و با استقبال شدید مشاورین امنیت ملی اوباما روبرو شده است.

ارنست ادامه داد: اوباما از سال ۲۰۱۴ به این سو به این حقیقت واقف بوده است که جنگ با داعش یک مساله کوتاه مدت نخواهد بود و گمان هم نمی رود که این موضوع در زمان ریاست جمهوری وی حل شود.

در حال حاضر ۳۰ هزار نظامی آمریکایی در عراق به سر می برند که ادعا می شود برای هدایت کمپین هوایی ائتلاف علیه داعش آنجا هستند.