سیدحسن نصرالله: امت نیازمند رهبر است

دبیرکل حزب‌الله لبنان تأکید کرد: ما نیازمند آن هستیم که امام خامنه‌ای را بشناسیم و او را معرفی کنیم. امت نیازمند رهبری است که آن را در مقابله با تهدیدها و توطئه‌های بین المللی هدایت کند.

به گزارش ایسنا، سیدحسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان در دومین همایش اجتهاد و نوآوری فکری امام خامنه‌ای گفت: مرجع تقلید باید بین فقهای عصر خود اعلم و یا یکی از افرادی باشد که اعلم بودن او (نسبت به دیگران) محتمل باشد. وی باید دارای درجه ای عالی از فقاهت باشد.

سید حسن نصرالله خاطرنشان کرد: مرجع تقلید باید احاطه علمی گسترده‌ای داشته باشد که این امر را باید از فتواهای شرعی منتشر شده و دروس فقهی او برای طلاب خود از 20 سال گذشته و بحث‌های عمیق او در مسائل دولت و مسائل نوین، دریافت.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، دبیرکل حزب الله لبنان تأکید کرد: جایگاه دیگری که امام خامنه‌ای در آن قرار دارند، رهبری است. ایشان رهبر جمهوری اسلامی ایران هستند. ایشان رهبری و ولی امر هستند. این جایگاه مستلزم داشتن شرط کفایت، شجاعت، آگاهی تاریخی، شناخت سیاسی گسترده، تجربه اجتماعی و سیاسی متنوع، توانایی تشخیص منافع و شناخت دشمن و دوست و استفاده از فرصت‌ها است زیرا این جایگاه نیازمند شناخت و مشخص کردن مسؤولیت‌ها و تحمل فشارها است.

سید حسن نصرالله اظهار داشت: امام خامنه‌ای از زمان رحلت امام خمینی (ره) همه این مسؤولیت‌ها را برعهده گرفته‌اند.

دبیرکل حزب الله لبنان با اشاره به تهدیدها و توطئه‌ها و مشکلات و سختی‌ها و تحریم های اعمال شده علیه جمهوری اسلامی ایران تأکید کرد: امام خامنه‌ای با همه این تهدیدها مقابله کرده و آنها را به فرصت تبدیل کردند، به صورتی که ایران به قدرتی منطقه‌ای تبدیل شده و دنیا نیز به این امر اعتراف کرده است. ایران اکنون در حال حرکت در راه تحول و پیشرفت در همه زمینه‌ها است.

سید حسن نصرالله گفت: این‌ها بخشی از شخصیت ایشان به عنوان یک رهبر است که ما آن‌ها را از روش رهبری، عملکرد، مواضع و بیانات ایشان در جریان همه رویدادها، شناخته‌ایم.

وی افزود: سخنان ایشان درباره مسائل مختلف نادیده گرفته می‌شود و حتی اگر رسانه ها به این موضوعات بپردازند، با این موضوعات، برخوردی گزینشی خواهند داشت.

دبیرکل حزب الله لبنان در ادامه گفت: مساله سوم، آن که ایشان اندیشمند اسلامی بزرگی است و این جنبه نیاز به معرفی بیشتر دارد. ایشان یکی از بزرگ ترین مراجع تقلید هستند. جنبه اندیشمند اسلامی بودن، باید بیشتر دیده شود.

سیدحسن نصرالله افزود: ایشان از جوانی دغدغه‌های فکری و فرهنگی گسترده ای داشتند و پیگیر آن‌ها بودند. ایشان از ابتدا توجه گسترده و متنوعی به خواندن تاریخ و زندگی نامه‌ها و ادبیات و شعر و داستان داشتند؛ چه در چارچوب فرهنگ شیعی و اسلامی و چه در شناخت علمای اهل سنت و کتاب های معرفتی آنان. ایشان هیچ گاه از توجه و پیگیری این موضوعات بازنماندند و همچنان به حضور در نمایشگاه بین المللی کتاب در تهران توجه ویژه دارند و به انتشارات مختلف سر می زنند و میزان فروش کتاب‌ها را جویا می شوند و با مؤلفان و ناشران صحبت می‌کنند و این مساله شگفتی حاضران در نمایشگاه را بر می انگیزد. هیچ یک از رهبران جهان، چند ساعت از وقت خود را صرف چنین اموری نمی‌کند و البته این کار، جنبه نمایشی ندارد بلکه تشویق کننده ای برای مردم و جوانان در این مجال است و آن ها را به توجه به معرفت و فرهنگ تشویق می‌کند.

دبیرکل حزب الله لبنان افزود: ایشان در طول سال‌ با اقشار مختلف مردم از نظر فکری و فرهنگی، از جمله ادبا، شعرا، اساتید و دانشجویان دیدار و به ملاحظات و مشکلات و نگرانی‌ها و چالش‌ها و پیشنهادهای مطرح شده از سوی آنان گوش می‌دهند و ملاحظات را یادداشت و آرای آنان را دنبال می کنند. این امر شامل مساحت‌های گسترده‌ای از مسائل فکری و فرهنگی می شود. هیچ رهبری در دنیا نیست که این گونه وقت خود را بگذارد و به صورت مستقیم با مردم در ارتباط باشد و به صورت مستقیم به نگرانی های مردم گوش دهد.

در حال تکمیل...

کد N853109