پیام تسلیت رییس جمهوری به مناسبت درگذشت آیت الله امینیان

رییس جمهوری در پیامی درگذشت حضرت آیت الله محمدعلی امینیان نماینده مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه آستانه اشرفیه را به محضر مقام معظم رهبری، مراجع عظام، حوزه های علمیه، مردم استان گیلان و بویژه شهرستان آستانه اشرفیه و همچنین خانواده ایشان تسلیت گفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، متن پیام حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

انالله واناالیه راجعون

درگذشت عالم جلیل القدر حضرت آیت الله محمدعلی امینیان نماینده محترم مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه آستانه اشرفیه موجب تأثر و تألم فراوان شد.

این عالم مجاهد با عهده گرفتن مسئولیت های مختلف سیاسی و اجتماعی، عمر گرانمایه خود را در مسیر ترویج احکام اسلام و گسترش ارز ش های انقلاب صرف کرد و منشاء خدمات علمی و فرهنگی ارزشمندی گردید که بویژه مردم قدرشناس گیلان آن را فراموش نخواهند کرد.

اینجانب این ضایعه را محضر مقام معظم رهبری، مراجع عظام، حوزه های علمیه، مردم شریف استان گیلان و خاصه شهرستان آستانه اشرفیه و همچنین خانواده مکرّم ایشان تسلیت گفته، از درگاه حضرت احدّیت برای آن مرحوم علّو درجات و همجواری با روح مطهر فرزند شهیدش و برای بازماندگان صبر و سلامتی مسئلت دارم.

حسن روحانی

رییس جمهوری اسلامی ایران

زندگینامه آیت الله امینیان

آیت الله محمد علی (مختار) امینیان، نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه شهرستان آستانه اشرفیه روز چهارشنبه در سن 89 سالگی بر اثر ایست قلبی در منزل خود در شهر آستانه اشرفیه دراستان گیلان دارفانی را وداع گفت.

وی در سال 1305 در روستای فتیده لنگرود متولد شد و در سال 1323 به حوزه علمیه قم رفت و از محضر علمای بزرگی چون آیت الله العظمی بروجردی(ره)، امام خمینی(ره) و علامه طباطبایی(ره) فیض برد.

آیت الله امینیان، علاوه بر امامت جمعه آستانه اشرفیه، از بدو تاسیس مجلس خبرگان رهبری تاکنون نمایندگی مردم استان گیلان در این مجلس را برعهده داشته است.

مسوولیت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه گیلان به مدت 14 سال و مسوولیت دادگاه انقلاب اسلامی از دیگر مسوولیت های آیت الله امینیان بود.

 

1717

 

کد N853104