در تماس تلفنی با نماینده دبیرکل سازمان ملل در امور یمن

امیرعبداللهیان پایان محاصره انسانی مردم یمن را خواستار شد

سیاسی

معاون عربی و آفریقای وزیر امور خارجه کشورمان روز چهارشنبه با اسماعیل ولد شیخ احمد، نماینده دبیرکل سازمان ملل در امور یمن تلفنی گفت‌وگو کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حسین امیرعبداللهیان، در این تماس با اشاره به استمرار حملات نظامی عربستان سعودی علیه مردم یمن و با محکوم کردن این امر که حتی در آستانه ماه مبارک رمضان نیز حملات سعودی متوقف نشده است، خواستار تلاش موثر سازمان ملل برای توقف عملیات نظامی علیه یمن و پایان دادن به محاصره انسانی علیه مردم این کشور شد.

معاون عربی و آفریقای وزیر امور خارجه کشورمان و نماینده دبیرکل سازمان ملل در امور یمن ضمن مرور آخرین تحولات گفت‌وگوهای یمنی – یمنی که قرار است در تاریخ 24 /3 /1394 در ژنو برگزار شود، با اشاره به طرح چهار ماده‌یی ارائه شده از سوی وزیر امور خارجه کشورمان، از برقراری گفت‌وگوهای ملی یمنی‌ها حمایت و از نقش سازمان ملل در این مسیر حمایت کردند.

اسماعیل شیخ با تشکر از حمایت جمهوری اسلامی ایران و مشورت‌های مستمر با سازمان ملل متحد، شرایط یمن را دشوار و پیچیده خواند و با ابراز نگرانی از تداوم اقدامات نظامی و برقرار نشدن آتش‌بس، آخرین هماهنگی‌های به عمل آمده برای برگزاری گفت‌وگوهای گروه‌های یمنی در ژنو را تشریح و از حمایت‌های کشورمان قدردانی کرد.

انتهای پیام

کد N853023