در تماس تلفنی با نماینده دبیرکل سازمان ملل در امور یمن:

امیرعبداللهیان: باید به محاصره انسانی مردم یمن پایان داده شود

سیاسی

معاون عربی و آفریقا وزارت امور خارجه کشورمان در تماس با دبیرکل سازمان ملل درامور یمن خواستار تلاش موثر سازمان ملل برای توقف عملیات نظامی علیه یمن و پایان دادن به محاصره انسانی علیه مردم این کشور شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقا وزارت امور خارجه کشورمان روز چهارشنبه ۲۰/۳/۱۳۹۴ با اسماعیل ولد شیخ احمد نماینده دبیرکل سازمان ملل در امور یمن تلفنی گفتگو کرد.

امیرعبداللهیان در این تماس با اشاره به استمرار حملات نظامی عربستان سعودی علیه مردم یمن و با محکوم نمودن این امر که حتی در آستانه ماه مبارک رمضان نیز حملات سعودی متوقف نشده است، خواستار تلاش موثر سازمان ملل برای توقف عملیات نظامی علیه یمن و پایان دادن به محاصره انسانی علیه مردم این کشور شد.

معاون عربی و آفریقا وزارت امور خارجه کشورمان و نماینده دبیرکل سازمان ملل در امور یمن ضمن مرور آخرین تحولات گفتگوهای یمنی – یمنی که قرار است در تاریخ ۲۴/۳/۱۳۹۴ در ژنو برگزار شود، با اشاره به طرح چهار ماده ای ارائه شده از سوی وزیر امور خارجه کشورمان ، از برقراری گفتگوهای ملی یمنی ها حمایت و از نقش سازمان ملل در این مسیر حمایت کردند.

اسماعیل شیخ با تشکر از حمایت جمهوری اسلامی ایران و مشورت های مستمر با سازمان ملل متحد، شرایط یمن را دشوار و پیچیده خواند و با ابراز نگرانی از تداوم اقدامات نظامی و عدم برقراری آتش بس، آخرین هماهنگی های به عمل آمده برای برگزاری گفتگوهای گروه های یمنی در ژنو را تشریح و از حمایت های کشورمان قدردانی کرد.