رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور:

فلسفه نامگذاری‌ها سال، وارد کردن مردم در عرصه مدیریت جامعه است

سیاسی

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور گفت: فلسفه نامگذاری‌ها سال، وارد کردن مردم در عرصه مدیریت جامعه است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه مازندران، حجت‌الاسلام و المسلمین سیدرضا تقوی اجلاسیه مشترک ائمه‌جمعه و فرمانداران استان مازندران که با عنوان تحقق شعار سال در استانداری مازندران برگزار شد، گفت: مقام معظم رهبری در آغاز سال نامی را برای سال قرار می‌دهند که به عنوان شعار سال انتخاب می‌شود ودارای فلسفه‌ای است.

وی افزود: تاکنون نوع برخورد با شعار سال رضایتمند نبود و رهبری نسبت به برخورد شعاری و تحقیقاتی نسبت به شعار سال منتقد هستند و خواستار عملیاتی کردن این شعارها شدند.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه‌جمعه تصریح کرد: باید بر اساس فرمایشات رهبری بتوانیم معتقدین و نیروهای نظام را جهت ببخشیم و در راستای عملی شدن شعار تلاش کنیم.

وی درباره چیستی همدلی افزود: همفکری و همدلی دو مقوله جداگانه است به گونه‌ای که همفکری از معرفت و شناخت و با استدلال به وجود می‌آید ولی همدلی با احساس، اخلاص، محبت و دوستی به وجود می‌آید و جامه همدل دارای یک آرامش است و بدبینی و سوء تفاهم در آن راه ندارد.

وی با بیان اینکه نرم دلی آغاز همدلی است، گفت: دل‌هایی که به بیماری قساوت مبتلا شده است نمی‌تواند همدلی ایجاد کند.

تقوی با تاکید بر اینکه همدلی توانایی ادراک دیگران و خود را در موضع آنان قرار دادن است، اظهار کرد: همدلی امری مهارتی و آموزش‌پذیر است و به ذات دارای ارزش است و بر سودجویی و منفعت‌طلبی استوار نیست.

وی با بیان اینکه ایجاد رغبت به همکاری و تعاون یکی از اهداف شعار امسال است، افزود: همدلی یک احساس فرح‌انگیز را به انسان هدیه می‌کند.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور با بیان اینکه خودخوری و احساس غربت از جمله بیماری‌هایی است که امروزه بسیاری به آن مبتلا شدند، عنوان کرد: یکی از برکات همدلی، تقویت وحدت و همبستگی در درون جامعه و در سطح کلان حفظ وحدت ملی است و انسان مسلمان باید نگاهش به زندگی به گونه‌ای باشد که از زندگی لذت ببرد.

وی با بیان اینکه فلسفه نامگذاری‌های سال، وارد کردن مردم در عرصه مدیریت جامعه است، افزود: مقام معظم رهبری از بیان سیاست ابلاغی دارد مانند مبارزه با مفاسد اقتصادی بیشتر روی سخن ایشان مسئولان نظام است ولی در سیاست‌های اعلامی همچون اقتصاد مقاومتی بیشتر مردم را طرف سخن قرار دادند.

تقوی اظهار کرد: ائمه جمعه در خطبه‌ها و مسئولان در سخنرانی‌ها و عرصه فعالیت‌های اجرایی راه همدلی را به مردم بگویند و به عوامل همدلی اشاره کنند.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور احساس رضایت از زندگی، تلاش مستمر، امیدوار بودن، اجتماعی بودن، داشتن اعتماد به نفس و خودباوری و... را از برکات حسن ظن و مثبت‌اندیشی یاد کرد.

وی با اشاره به اینکه نباید به دشمن خوشبین باشیم، افزود: اگر اهل زمان اهل جور و نیرنگ هستند باید تامل کنیم و نباید خوشبین باشیم.

انتهای پیام

کد N853006