رییس ستاد انتخابات کشور:

اجازه نخواهیم داد از امکانات دولتی له یا علیه شخصی استفاده شود

سیاسی

رییس ستاد انتخابات کشور: با تاکید براینکه تحت هیچ شرایطی اجازه نخواهیم داد از امکانات دولتی و بیت المال له یا علیه داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری استفاده شود، گفت:صندوق رأی زبان گویای ملت است و همه باید نسبت به آن تمکین کنیم.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کویر،"محمدحسین مقیمی" در همایش فرمانداران و بخشداران استان کرمان که در سالن شهید مرتضوی استانداری کرمان برگزار شد، ضمن تاکید براین موضوع که همه در مقابل قانون یکسانند، افزود: صداقت، امانتداری و راستگویی بزرگ ترین سرمایه نظام و دولت است.

وی از فرمانداران و بخشداران استان کرمان در خواست نمود تا شرایط یکسانی را برای طیف های مختلف سیاسی در چارچوب قانون ایجاد کنند و پاسخگوی ابهامات و شایعات پیرامون رخدادهای منطقه تحت مسئولیت خود باشند.

قائم مقام و معاون سیاسی وزیر کشور با اشاره به اینکه انتخابات در ایران میراثی است که در دل آن ارزش های دینی و اسلامی نهفته است، یادآور شد: تفکر اعتدالی بر مبنای تعامل است و مدیران آن با گروه های سیاسی و احزاب و نهادهای مدنی و کانون های فرهنگی در تعامل هستند اما این تعاملات به معنای زیر پاگذاشتن جایگاه ها نیست و نباید در تعارض با استقلال دولتمردان باشد .

مقیمی با تاکید براینکه احزاب سیاسی دارای مجوز و گروه ها، سازمان های مردم نهاد و نخبگان فعال در عرصه سیاسی از سرمایه های نظام هستند، خاطر نشان کرد: مدیران کرنش گر منفعل و بی توجه به حوزه اختیار قانونیشان مورد حمایت و خواست مردم و همچنین دولت نبوده بلکه قدرت و اقتدار توام با منطق، تعامل با حفظ اصالت و استقلال مورد نظر دولت تدبیر و امید است.

وی گفت: احزاب سیاسی دارای مجوز و گروه های اجتماعی، سمن ها و نخبگان فعال در عرصه سیاسی از سرمایه های نظام هستند لذا تلاش کنید هزینه فعالیت های سیاسی قانونی را برای جریان های مختلف به حداقل برسانید تا عرصه سیاسی و عمومی در رقابت های سالم با نشاط شود و آگاهی مردم نیز افزایش یابد.

معاون سیاسی وزیر کشور با اشاره به اینکه فرمانداران و بخشداران باید تلاش کنند تا فرهنگ رقابت سالم، اخلاقی و قانونی در جامعه گسترش یابد، افزود: باید اجتماعات قانونی را در کنف حمایت حداکثری قرار دهید و با اخلال گران و برهم زنندگان نظم عمومی به شدت مقابله نمایید زیرا با این عمل، شاهد یک انتخابات کم تنش و پر نشاط با حضور حداکثری مردم خواهیم بود و تحقق این مهم در کنار صیانت از آرای مردم که در سیره حضرت امام(ره) و فرمایشات مقام معظم رهبری به مثابه حق الناس است نیز مصداق میراث گرانبهای انقلاب و ارزش های حاکم بر آن است.

مقیمی یادآور شد: بستر و زمینه های مناسب برای فعالیت های انتخاباتی در دانشگاه ها ،گروه ها و احزاب رسمی و شناسنامه دار باید فراهم شود و امید است با رعایت قانون و توجه به اخلاق، صداقت، صراحت و شفافیت انتخاباتی پرشور و با حضور حد اکثری آحاد ملت برگزار نمائیم.

وی با تاکید براینکه در مجموع وزارت کشور در جهت حفظ و صیانت از حقوق مردم و حق الناس به وظیفه قانونی خود عمل نموده و هیچگونه اغماضی را روا نمی دارد، گفت: تحت هیچ شرایطی اجازه ندهیم از امکانات دولتی بیت المال،امکانات عمومی در اختیار نهاد ها و یا ارگانها شهرداریها و دهیاری ها،بنیاد ها و... تریبونها له یا علیه داوطلبی استفاده شود.

قائم مقام وزیر کشور خاطرنشان کرد: باید همکارانی متعهد که مفهوم حق الناس بودن رای مردم را درک نموده و به هیچ چیز جزء حفظ این حق الناس یعنی رای مردم فکر نکنند، انتخاب شوند تا از جانبداری و دیدار های غیر ضروری با داوطلبین مطرح شده در سطح منطقه پرهیز شود.

قائم مقام و معاون سیاسی وزیر کشور در بخش دیگر سخنانش با اشاره به اینکه زمانی که دولت تدبیر و امید فعالیت خود را آغاز کرد، 43 درصد تورم بر کشور حاکم بود، گفت: نرخ سرمایه گذاری در کشور 5.6 - درصد بود و نرخ بیکاری نیز با توجه به اینکه طبق سند پنجم توسعه باید یک رقمی می شد، دو رقمی بود.

مقیمی افزود: در سالهای گذشته، درصد بالایی از درآمد دولت از محل درآمد نفت تامین می شد و یک شرایط ویژه در دولت بوجود آمده بود لذا با توجه به پایین آمدن قیمت نفت و نزول درآمد نفتی کشور، اکنون باید فعالیت گسترده تری انجام دهیم تا بتوانیم سیاست اقتصاد مقاومتی را در کشور حاکم کنیم.

وی با تاکید براینکه فرمانداران و بخشداران باید در استانها راه را برای حضور و سرمایه گذاری مردم فراهم کنند، یادآور شد: به موازت رونق اقتصادی کشور باید دقت کنیم تا نرخ تورم اضافه نشود و با حفظ تورم 15 -16درصدی موجود، رشد اقتصادی نیز داشته باشیم.

انتهای پیام

کد N852921