یینگلاک شیناواترا باز هم متهم شد

سیاسی

کمیسیون ملی مقابله با فساد تایلند یینگلاک شیناواترا، نخست وزیر سابق این کشور را به سوء استفاده از مقام و ارتباط با پرداخت غرامت به اعضای جنبش سیاسی پیراهن قرمزها متهم کرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، یینگلاک شیناواترا، نخست وزیر سابق تایلند بنا به دستور کمیسیون ملی مقابله با فساد این کشور قرار است 30 ژوئن در محل این کمیسیون حاضر شود و در مورد اتهامات فساد و سوء استفاده از قدرت پاسخ‌گو باشد.

شیناواترا و تمامی اعضای کابینه‌اش به تایید یک برنامه پرداخت غرامت به قربانیان خشونت سیاسی در جریان تظاهرات 2005 تا 2010 متهم شده است و مبلغ این غرامت 9 / 14 میلیون دلار است.

این مبلغ به معترضانی که در جریان تظاهرات سیاسی سال‌های ذکر شده زخمی یا کشته شدند پرداخت شد و تاکنون 220 هزار دلار به خانواده قربانیان و افراد مجروح ناآرامی‌های 2005 تا 2010 داده شده است.

بازرسان کمیسیون ملی مقابله با فساد تایوان مظنون هستند که اکثر این مبلغ به اعضای جنبش سیاسی پیراهن قرمزها وفادار به حزب پوتای متعلق به شیناواترا پرداخت شده است.

یینگلاک خواهر تاکسین شیناواترا، نخست وزیر پیشین و در تبعید تایلند توانست در ژوئیه 2011 اکثریت آراء‌ را در انتخابات پارلمانی کسب کند و در اوت 2011 نخست وزیر شود در مه 2014 پس از حکم دادگاه قانون اساسی تایلند مبنی بر سوء استفاده وی از قدرت شیناواترا مجبور شد از سمت خود کناره‌گیری کند.

انتهای پیام

کد N852812