نقوی حسینی به ایسنا خبر داد،

احتمال بررسی با اولویت طرح الزام دولت به حفظ دستاوردهای هسته‌ای

انرژي هسته‌يي,هسته‌‌يي

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت که احتمالا (یکشنبه) آینده تقاضای بررسی با اولویت طرح یک فوریتی الزام دولت به حفظ دستاوردهای هسته‌ای در دستور کار مجلس قرار می‌گیرد.

سید حسین نقوی حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) با اشاره به تصویب جزییات طرح یک فوریتی الزام دولت به حفظ دستاوردهای هسته‌ای در جلسه روز گذشته کمیسیون امنیت ملی گفت: گزارش تصویب کلیات و جزییات این طرح به هیات رئیسه جهت قرار دادن در دستور مجلس ارائه شده است.

وی در عین حال یادآور شد: با توجه به اینکه طرح‌های یک فوریتی متفاوتی در دستور کار مجلس قرار دارد به طور طبیعی این طرح به زودی در نوبت بررسی قرار نخواهد گرفت لذا نمایندگان قصد دارند با جمع آوری 50 امضاء درخواست بررسی این طرح را با اولویت به هیات رئیسه بدهند .

بر این اساس احتمالا یکشنبه آینده این موضوع در دستور کار مجلس قرار می‌گیرد.

به گفته‌ی نقوی حسینی، اگر نمایندگان رای مثبت و تغییر دستور و بررسی با اولویت به این طرح بدهند این طرح در دستور کاری مجلس در هفته آینده قرار می‌گیرد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پایان در واکنش به انتشار اخباری در مورد ابهام در روند رای‌گیری جزییات این طرح و نبود حد نصاب رای در جلسه روی گذشته کمیسیون گفت که تعداد نمایندگان برای رای گیری کافی بوده و رای گیری طبق قانون انجام شده است.

انتهای پیام

کد N852749