تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور

سیاسی

تذکرات کتبی نمایندگان مجلس به مسئولان اجرایی کشور امروز (چهارشنبه) توسط محمد دهقان، عضو هیأت رئیسه مجلس در جلسه علنی قرائت شد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا)، متن این تذکرات به شرح زیر است:

جدگال نماینده چابهار به وزیر آموزش و پرورش: توضیح علت بی‌تفاوتی مدیر کل آموزش و پرورش استان سیستان و بلوچستان نسبت به تخلفات اداره آموزش و پرورش دشتیاری.

قاضی پور نماینده ارومیه به وزرای کشور و جهاد کشاورزی و رئیس جمهور: تسریع در پرداخت خسارت به کشاورزان سیل زده ارومیه که فاقد بیمه بوده‌اند و توضیح علت عدم وجود امکانات لازم جهت اطفای حریق در جنگل‌های کشور به ویژه در ایلام و مازندران، به وزیر بهداشت: تسریع در تشخیص علت افزایش بیماری سرطان در شهرستان ارومیه.

مقیمی نماینده بهشهر به وزیر نیرو: تسریع در تامین اعتبار برای احداث سد گله ورد. همچنین به وزیر آموزش و پرورش: لزوم پرهیز از ورود به مسائل سیاسی و انتخاباتی و توجه به امر آموزش و پرورش در استان مازندران توسط اداره کل آموزش و پرورش این استان.

کریمی قدوسی نماینده مشهد و کلات به رئیس جمهور: جلوگیری از تغییر استانداران کشور و عدم حمایت از احزاب مشخص در فعالیت‌های سیاسی.

بذرپاش نماینده تهران به رئیس جمهور: توضیح علت افزایش هزینه های درمانی بیماران به میزان حداقل 50 درصد به ویژه برای بازنشستگان علیرغم تخصیص منابع قابل توجهی از محل هدفمندی یارانه‌ها و مالیات بر ارزش افزوده به امر درمان. همچنین به وزیر کشور: تسریع در رسیدگی به وضعیت نابسامان حضور معتادان در سطح شهر تهران به ویژه در پارک‌ها، حاشیه بزرگراه‌ها و منطقه شوش.

موسوی نماینده اهواز به وزیر نیرو: توضیح علت بی‌توجهی به سوءمدیریت شرکت آب و فاضلاب اهواز و وضعیت بحرانی فاضلاب شهرستان‌های حوزه انتخابیه.

بشیری نماینده پاکدشت به وزیر نیرو: تسریع در تامین آب شرب روستاهای حوزه انتخابیه، تسریع در تامین آب کشاورزی برای کشاورزان پاکدشت.

سید باقر حسینی نماینده زابل به وزیر کشور: توجه به آلودگی هوا و رعایت سلامت مردم و کارکنان دولت از طریق تعطیلی ادارات. همچنین به رئیس جمهور: توجه به تثبیت شن‌های روان در راستای اجرای مصوبه دولت.

حقیقت پور نماینده اردبیل به وزیر آموزش و پرورش: توضیح علت عدم پرداخت پاداش نیمه دوم سال 93 بازنشستگان آموزش و پرورش.

ادامه دارد...

کد N852718