در پایان جلسه علنی مجلس اعلام شد؛

توضیحات ابوترابی‌فرد درباره مراحل استیضاح وزیر آموزش و پرورش

سیاسی

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی، سیر انجام استیضاح وزیر آموزش و پرورش را بر اساس اصلاحات آیین‌نامه داخلی مجلس اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، در پایان جلسه علنی امروز مجلس، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی‌فرد نایب رئیس اول مجلس که اداره جلسه علنی را بر عهده داشت در مورد استیضاح علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش، اظهار داشت: با توجه به آخرین اصلاحات آئین‌نامه داخلی مجلس، طرح استیضاح وزیر آموزش و پرورش به کمیسیون تخصصی یعنی کمیسیون آموزش و تحقیقات ارجاع شده و نهایتا با نمایندگان متقاضی استیضاح و وزیر محترم، جلسه یا جلساتی برگزار خواهد شد.

وی افزود: در صورتی که حداقل 10 نفر از نمایندگان استیضاح‌کننده بر استیضاح اصرار داشته باشند، در نهایت گزارش کمیسیون تخصصی به هیات رئیسه مجلس می‌آید و موضوع از طریق تریبون رسمی اعلام می‌شود.

ابوترابی‌فرد خاطر نشان کرد: بر این اساس اعلام وصول استیضاح که دیروز مطرح شد، فعلا «کان لم یکن» است تا این مراحل طی شود.

پس از اعلام این موضوع از سوی نایب رئیس مجلس، سید حسین نقوی حسینی رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس و عبدالوحید فیاضی سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات با حضور در مقابل جایگاه هیات رئیسه نسبت به استفاده از عبارت «کان لم یکن» برای موضوع استیضاح وزیر آموزش و پرورش اعتراض کردند که به نظر می‌رسد، استفاده از این کلمه به صورت سهوی بوده است.