دستگاه قضایی تونس حکم مصادره املاک بن علی و نزدیکانش را لغو کرد

تونس

دستگاه قضایی تونس با صدور حکمی دستور ریاست جمهوری این کشور در سال 2011 برای مصادره املاک زین العابدین بن علی و نزدیکانش را لغو کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، پس از سرنگونی نظام زین العابدین بن علی، دیکتاتور سابق تونس، فواد المبزع که به عنوان رئیس جمهور دوره انتقالی انتخاب شده بود چهاردهم مارس 2011 دستور مصادره املاک 114 تن از جمله بن علی، همسر و نزدیکان و تعدادی از معاونان ارشد بن علی را مصادره کرد.

حاتم العشی، وزیر املاک و مستغلات تونس اعلام کرد که لغو این دستور توسط دستگاه قضایی تونس به این معناست که بن علی و دیگر نزدیکان و معاونانش اکنون می‌توانند خواهان ارجاع املاک خود شده و غرامت مالی نیز دریافت کنند.

وی گفت: دادگاه تونس نباید این دستور ریاست جمهوری را به طور کامل لغو می‌کرد. لغو این دستور به معنای این است که تمامی دستورات صادر شده پس از سرنگونی نظام بن علی مثل دستور عفو عمومی، وکلا و جمعیت‌ها می‌تواند لغو شود.

براساس دادگاه اداری تونس، دستور مربوط به مصادره املاک بن علی و افراد دیگر از نظر قانونی درست نبود چرا که مجلس موسسان آن را تصویب نکرده است.

انتهای پیام

کد N852338