ده‌ها کارمند فرودگاه‌های آمریکا با گروه‌های تروریستی ارتباط دارند

آمريكا

در پی انتشار گزارشی از سوی اداره امنیت کشور آمریکا مشخص شد که ده‌ها تن از کارمندان فرودگاه‌های این کشور که با گروه‌های تروریستی مرتبط هستند، استخدام شده‌اند و همین امر انتقادهایی را علیه آژانس امنیت حمل‌ونقل ایالات متحده به وجود آورده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، در پی گزارش اداره امنیت کشور آمریکا مشخص شد که آژانس امنیت حمل‌ونقل این کشور از رهگیری و شناسایی دست‌کم 73 تن مرتبط با تروریسم که توسط فرودگاه‌های آمریکا استخدام شدند، ناکام ماندند.

براساس قانون، آژانس امنیت حمل‌ونقل آمریکا نظارت محدودی بر روند استخدام کارمندان دارد.

جان روث سربازرس امنیت کشور در جریان حضور در مقابل قانونگذاران گفت، این قانون باید تغییر کند تا آژانس بتواند به تمامی اطلاعات مرتبط دست پیدا کند که شامل لیست‌های عاملان تروریستی و افراد مرتبط در اداره پلیس فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی) است.

بکی رورینگ، معاون مدیر فرودگاه بین‌المللی سن پال مینه‌آپولیس به قانونگذاران گفت که کارمندان سابق «نشانه‌دار» حتی به سوریه رفته‌اند تا به داعش بپیوندند.

در جریان یک جلسه مشابه با حضور قانونگذاران آمریکایی، یکی از مقام‌های آژانس امنیت حمل‌ونقل برنامه بررسی قبل از پرواز مسافران را به صورت تصادفی مورد انتقاد قرار داد.

معاون مدیر امنیتی فرودگاه بین‌المللی سن پال - مینه‌آپولیس همچنین گفت که کارمندان آژانس امنیت حمل‌ونقل روحیه خوبی ندارند و در محیطی آکنده از ترس و بی‌اعتمادی کار می‌کنند.

جی جانسون، رئیس امنیت کشور آمریکا اخیراً برنامه‌های جدیدی را برای ارتقای نظارت امنیتی در فرودگاه‌های آمریکا ارایه کرده است؛ اقدامی که در پی توانایی بازرسان برای قاچاق تسلیحات و مواد منفجره تقلبی از ایست‌های بازرسی صورت گرفته است.

جانسون، ملوین کاراوای، رئیس موقت آژانس امنیت حمل‌ونقل را از کار برکنار کرد و جایش مارک هتفیلد را منصوب کرد.

انتهای پیام

کد N852320