ونزوئلا سفیر کلمبیا را درباره انتقال نخست‌وزیر اسبق اسپانیا احضار کرد

ونزوئلا

ونزوئلا از سفیر کلمبیا در این کشور خواست درباره اقدام نیروی هوایی بوگوتا در انتقال نخست وزیر اسبق اسپانیا که برای حمایت از اپوزیسیون به کاراکاس سفر کرده بود، توضیح دهد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، دولت نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا به شدت از سفر فیلیپ گونزالس، نخست وزیر اسبق اسپانیا به این کشور برای دیدار با اپوزیسیون و حمایت از سیاستمداران زندانی خمشگین شده است.

کلمبیا در روز سه شنبه اعلام کرده بود که خوآن مانوئل سانتوس، رئیس جمهوری این کشور به نیروی هوایی اجازه داده تا گونزالس را از کاراکاس به بوگوتا منتقل کنند.

در همین حال یکی از منابع نیروی هوایی کلمبیا در این باره گفت، ونزوئلا به هواپیمای این کشور اجازه ورود به کاراکاس و انتقال گونزالس را داده بوده است.

در پی ورود نیروی هوایی کلمبیا به ونزوئلا و انتقال گونزالس به بوگوتا، مادورو طی برنامه‌ای تلویزیونی گفت، متاسفانه من از خبر فرود هواپیماهای اختصاصی رئیس جمهور کلمبیا به ونزوئلا برای انتقال نخست وزیر سابق اسپانیا بسیار متعجب شدم. در حال حاضر وزیر خارجه ما سفیر کلمبیا را برای ارائه توضیحات درباره این موضوع احضار کرده است. امیدوارم توضیحات اخیر به اندازه کافی روشن باشد چرا که طی چند وقت اخیر من سعی داشتم به مساله اتحاد مادرید - بوگوتا - میامی علیه دولت ونزوئلا نپردازم.

انتهای پیام

کد N852184