ولید معلم: انتخابات ترکیه بلندپروازی‌های اردوغان را متوقف کرد

سوريه,تركيه

وزیر خارجه سوریه با اشاره به نتایج انتخابات ترکیه تاکید کرد که نتایج این انتخابات ثابت کرد مردم این کشور با سیاست‌های اشتباه اردوغان مخالف هستند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از شبکه خبری سوریه‌نیوز، ولید معلم، وزیر خارجه سوریه در جلسه هفتگی کابینه این کشور سخنان خود را بااشاره به موضوعات داخلی شروع کرد و گفت: پیروزی‌ها در استان حسکه الگویی از همبستگی خوب میان مردم و ارتش است. دستاوردهای ارتش در این استان بسیار مهم است چراکه طرحی سیاسی برای سقوط حسکه را ناکام گذاشت.

نیروهای ارتش سوریه اخیراً پس از درگیری‌های شدید با داعش با همکاری نیروهای مردمی پایگاه اصلی تولید برق و مناطق دیگری در حومه حسکه را در دست گرفتند. کردها نیز همزمان حملاتی را علیه داعش در حومه این استان انجام داده و روستاهایی را پس گرفتند.

ولید معلم درخصوص نتایج انتخابات پارلمانی ترکیه نیز گفت: انتخابات بلندپروازی‌های رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه را متوقف کرد و به جهان نشان داد که مردم ترکیه با سیاست‌های اشتباه اردوغان و مداخله آشکارش در امور کشورهای همجوار و برهم زدن ثبات آنها مخالفند

وی افزود: اقداماتی که ترکیه را به مرکز تروریسم تبدیل کرده به زودی نه‌تنها بر آینده این کشور بلکه بر تمامی کشورهای جهان تاثیر خواهد گذاشت.

براساس نتایج انتخابات پارلمانی ترکیه حزب عدالت و توسعه وابسته به اردوغان تنها 41 درصد آراء را به دست آورد که برای تشکیل دولت به صورت انفرادی کافی نیست و این حزب باید با مشارکت دیگر احزاب دولت ائتلافی تشکیل دهد.

انتهای پیام

کد N852132