نبرد با داعش؛ موضوع سفر معاون وزیر خارجه آمریکا به اقلیم کردستان

سیاسی

معاون وزیر امور خارجه آمریکا در دیدار با مسعود بارزانی رئیس اقلیم کردستان عراق، روابط دو جانبه و مبارزه با داعش را مورد بحث و بررسی قرار داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رأی الیوم، «برد مک گورک» در دو دیدار جداگانه با مسعود بارزانی در استان صلاح الدین و «نجیروان بارزانی» نخست وزیر اقلیم کردستان عراق در استان اربیل، موضوع مبارزه با داعش و روابط دو جانبه را بررسی کرد.

دفتر ریاست اقلیم کردستان با انتشار بیانیه ای در پایگاه اینترنتی اش، اعلام کرد: مک گورک و مسعود بارزانی در دیدار خود نتایج سفر اخیر بارزانی به آمریکا، روابط دو جانبه، تلاش برای سرنگونی داعش و مسائل امنیتی عراق را بررسی کردند.

معاون وزیر امور خارجه آمریکا در دیدارش با نجیروان بارزانی در ساختمان نخست وزیر اقلیم کردستان در اربیل، بحران میان دولت مرکزی و دولت اقلیم کردستان و خواسته های دولت اقلیم در مورد تداوم حمایت ائتلاف بین المللی از نیروهای پیشمرگه را بررسی کرد.

گفتنی است مسعود بارزانی در ماه می گذشته به دعوت باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا به واشنگن سفر و با تعدادی از مسئولین آمریکایی دیدار کرد، وی در این سفر از دولت آمریکا افزایش حمایت نظامی و تسلیحاتی از نیروهای پیشمرگه کرد در مبارزه با گروهک تروریستی داعش را خواستار شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
[div id='__if72ru4sdfsdfruh7fewui_once']