"برگزاری انتخابات زودهنگام در یونان منتفی است"

نخست‌وزیر یونان احتمال برگزاری انتخابات زودهنگام در کشورش را منتفی دانست.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، الکسیس سیپراس، نخست وزیر یونان اعلام کرد که برگزاری انتخابات زودهنگام در کشورش را ضروری نمی‌داند چرا که دولت آتن هم اکنون از حمایت عمومی برخوردار است.

این اظهارات نخست وزیر یونان در جریان نشستی از اعضای حزب حاکم مطرح شد.

در این نشست سیپراس به بیان آخرین پیشرفت‌ها در مذاکرات با وام‌دهندگان بین المللی یونان پرداخت و گفت: ما وارد مهم‌ترین و حساس‌ترین مرحله مذاکرات درباره وام‌های خود شده‌ایم و حزب حاکم باید نقشی مهم در حمایت از تلاش‌های دولت داشته باشد.

دولت چپ‌گرای یونان هفته پیش پیشنهادهای اصلاحی کمیسیون اروپا را رد کرد اما خودش هنوز موفق به یافتن و ارائه راه حلی نشده است.

جمعه گذشته، یونان از بازپرداخت نخستین قسط 300 میلیون یورویی خود ناتوان شد و انجام آن را تا پایان ژوئن به تعویق انداخت. دولت این کشور باید تا پایان ماه جاری، مجموعا چهار قسط را به صندوق بین‌المللی پول پرداخت کند.

دولت آتن نیاز دارد تا حدود 7/2 میلیارد یورو از کمک‌های مالی‌اش آزاد شود تا بتواند تا 30 ژوئن 1/6 میلیارد یورو را به صندوق بین المللی پول بازگرداند. قصور در پرداخت بدهی می‌تواند موجب خروج این کشور از حوزه یورو شود.

انتهای پیام

کد N851824