انتقاد لاوروف از ادعای آمریکا درباره تعرض روسیه به یک پیمان هسته‌ای

وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد، آمریکا هنوز توضیح مشخصی درباره اتهاماتی که اخیرا علیه مسکو در رابطه با تعرض به پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد مطرح کرده، ارائه نداده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد میان آمریکا و شوروی سابق در سال 1987 به امضا رسید و بر اساس آن انجام آزمایش‌های موشکی اتمی با تسلیحات دارای برد 500 تا 5500 کیلومتر ممنوع شد.

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه در یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد: ما از آمریکایی‌ها خواسته‌ایم تا مشخص کنند که نگرانی آن‌ها درباره آنچه تعرض روسیه می‌خوانند، دقیقا ناشی از چیست.

وی ادامه داد:‌ متاسفانه ما پیش از این دو دور رایزنی در پاییز و بهار گذشته داشتیم که در هر دو دور طرف آمریکایی درباره دلایل اتهام‌هایی که مطرح می‌کنند، حرفی به میان نیاورند.

رییس دستگاه دیپلماسی روسیه اضافه کرد که مسکو حاضر است درباره هر نوع مدرکی که در خصوص تعرض روس‌ها به پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد ارائه شود، گفت‌وگو داشته باشد.

لاوروف تصریح کرد: ما به نوبه خود هیچ قصدی برای تعرض به این پیمان را نداریم و البته مسکو نیز نگرانی‌های خود را به واشنگتن در این باره اعلام کرده که آمریکا خود پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد را زیر پا می‌گذارد.

انتهای پیام

کد N851819