پربیننده سیاسی سه شنبه:تحقیق مطهری درباره حجاب زن دیپلمات خارجی/سیاستمدار ممنوع البرنامه کیست؟

محمدباقر نوبخت در جلسه ی نشست خبری روز سه شنبه به خبرنگاران گفت: در رابطه با دستگیری بقایی سخنگوی قوه قضاییه گفت اتهامش الان قابل بیان نیست.

نوبخت افزود:بنابراین اینکه شکایت کدام مرجع سبب دستگیری ایشان شده معلوم نیست. اما دولت بدون اینکه بخواهد موردی را رسانه ای کنداین موارد را پیگیری کرد. و حالا حق و انصاف این است که قوه قضاییه خودش در رابطه با بقایی اطلاع رسانی کند.  اینجــا  را ببینید.

 پاسخ علی جنتی به مجلس:صداوسیما چیزی پخش می کند،من باید جواب بدهم؟

علی جنتی وزیر ارشاد که برای پاسخ به سوال نمایندگان درباره محدود شدن آزادی بیان گفت: سوالي که در اينجا مطرح مي شود بايد از وظايف بنده باشد. بنده مسئول مطبوعاتم. اگرچه مسئوليت مطبوعات هم با شوراي نظارت بر مطبوعات است که ما هم در آنجا يک راي داریم. اما طبق قانون اساسي وزير مسئول پاسخگويي است. در مورد حذف دانشجويان منتقد اين چه ربطي به من دارد؟ اینجــا را ببینید.

تحقیق مطهری درباره حجاب زن اروپایی

علی مطهری در نامه‌ای خطاب به مهدی کوچک‌زاده نسبت به پوشش نامناسب یکی از اعضای زن هیات پارلمانی اروپا در دیدار با رییس مجلس واکنش نشان داد و تاکید کرد که مهمانان زن خارجی باید پوشش اسلامی را به عنوان قانون در ایران رعایت کنند و مسوولان تشریفات نیز دچار رودرواسی نشوند.وی افزود:ن طور که من تحقیق کردم خانم مورد نظر در ملاقات هیات با آقای بروجردی روسری داشته و در نتیجه، آن قسمتهایی از بدن او که در ملاقات بعدی آشکار است پوشیده بوده است. اینجــا را ببینید.

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز معتقد است: رهبرانقلاب هرجا که مصلحت بدانند درباره موضوعات مختلف تذکرات لازم را می دهند و نظر خود را نیز با صراحت و به طور شفاف بیان می کنند. اینجــا را ببینید.

اعلام وصول استیضاح وزیر آموزش و پرورش 

نمايندگان مجلس شوراي اسلامي در جلسه علني روز سه شنبه مجلس طرح استيضاح از علي اصغر فاني وزير آموزش و پرورش که در کميسيون آموزش مطرح شده بود اعلام وصول شد. اینجــا را ببینید.

نایب رئیس اول کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با استقبال از رفتار دستگاه قضا با حمید بقایی تاکید کرد: قوه قضاییه بدون ملاحظه سیاسی با افراد متخلف برخورد کند. اینجــا را ببینید.

ممنوع البرنامه بودن هاشمی 

محمد هاشمی رئیس دفتر رئیس مجمع  تشخیص مصلحت در گفت وگویی با انتقاد از پخش نشدن برنامه های هاشمی رفسنجانی در تلویزیون گفت:ایشان ممنوع‌البرنامه است و همه‌جا سانسور می‌شود، تکلیف من و سایر فعالان سیاسی و استادان دانشگاه که در این سطوح هستند روشن است. اینجــا را ببینید.

زهرا اشراقی، نوه امام خمینی و همسر محمدرضا خاتمی در آخرین پست خود در اینستاگرام عکسی از یک حیاط قدیمی را منتشر کرده است. اینجــا را ببینید.  

/212 17

کد N851786