با حضور مسئولین ارشد کشوری؛

مراسم تقدیر از سازندگان ناوشکن دماوند برگزار شد

در مراسمی با حضور مسئولین ارشد کشوری از 46 سازنده ناوشکن دماوند تقدیر و تجلیل به عمل آمد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه گیلان،در مراسم تقدیر از دست‌اندرکاران ناوشکن دماوند که با حضور امیر سرتیپ امیر حاتمی جانشین وزیر دفاع و سایر مسئولین کشوری و استانی برگزار شد از 46 سازنده ناوشکن دماوند تقدیر شد.

همچنین در این مراسم از خانواده شهیدان قلندری و تجمیدی نیز تجلیل شد. سخنرانی امیر سرتیپ امیر حاتمی جانشین وزیر دفاع و امیر دریادار رستگاری مدیرعامل سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.

این مراسم با ترانه خوانی حامد زمانی و برگزاری مسابقه فرهنگی پایان یافت.

به گزارش ایسنا؛ ناوشکن دماوند نسبت به نمونه مشابه که همان ناوشکن جماران است،طول بیشتر ولی در عین حال وزن کمتر و قابلیت‌های بیشتری در حوزه تجهیزات و تسلیحات،حمل نفرات و قدرت مانور و چالاکی بالایی دارد.

این شناور با قابلیت تدافع،تهاجم و رهگیری همزمان اهداف هوایی،سطحی و زیرسطحی، مسلح به سامانه موشکی کروز، اژدرافکن،سامانه‌های توپ 76 و 40 میلی‌متری، سامانه‌های پردازش راداری و رادارهای تاکتیکی سطحی و هوایی است.

به‌کارگیری رادار کنترل آتش با قابلیت ردیابی جنگنده‌ها و موشک‌های کروز،به‌ کارگیری سامانه کنترل مانیتورینگ به‌منظور کنترل و هماهنگی عملیاتی فی‌مابین موتور،شافت،پروانه و ناوبری و به‌کارگیری سیستم رانش با توان بالا جهت تأمین سرعت بهینه شناور از نقاط برجسته این شناور است که نسبت به پروژه مشابه قبلی ارتقا یافته و بهینه‌سازی شده است.

انتهای پیام

کد N851688