وزیر جنگ رژیم صهیونیستی: در دوران حیاتم شاهد توافق صلح با فلسطینی‌ها نخواهم بود

سیاسی

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی امروز (سه شنبه) گفت اعتقاد دارد توافق صلح میان این رژیم و فلسطین در زمان حیات وی برقرار نخواهد شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، موشه یعالون، وزیر جنگ اسرائیل و یکی از نزدیک‌ترین هم‌پیمانان بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل در اظهاراتی مدعی شد، فلسطینی‌ها در را به روی تداوم مذاکرات صلح بسته‌اند و دست کم برای مدت 15 سال با توافق‌های صلح در مقابل زمین مخالفت کردند.

این اظهارات یعالون که در یک سخنرانی دریک کنفرانس راهبردی مطرح شدند توسط یک مقام سازمان آزادی بخش فلسطین رد شدند.

این مقام فلسطینی گفت: این دولت نتانیاهو است که مقصر بن بست در مذاکرات است.

واصل ابویوسف، یک مقام سازمان آزادی بخش فلسطین به رویترز گفت: دولت‌های فعلی و قبلی اسرائیل افق سیاسی را با تمایل به حفظ شهرک‌های بزرگ و همچنین رد حق بازگشت آوارگان فلسطینی مسدود کردند.

یعالون در سخنرانی خود با اشاره به اظهارات باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا درمصاحبه با یک کانال تلویزیونی اسرائیل اظهار داشت: در خصوص امکان دستیابی به توافق صلح کسی وجود دارد که می‌گوید در دورانریاست جمهوری‌اش شاهد چنین توافقی نخواهد بود.

یعالون به کنفرانس هرتزلیا که هر سال در نزدیکی تل آویو برگزار می‌شود گفت: من پیش بینی یک توافق باثبات در دوران حیات خود را نمی‌کنم و دوست دارم کمی طولانی‌تر زندگی کنم.

نتانیاهو نیز قرار است اواخر امروز در این کنفرانس سخنرانی کند.

انتهای پیام

کد N851572