ایران و ارمنستان یک گام به لغو کامل روادید نزدیک شدند

سیاسی

با امضای یادداشت تفاهم کنسولی در پایان دهمین نشست رایزنی‌های کنسولی میان ایران و ارمنستان، دو کشور گام بلندی را به سوی لغو کامل روادید برای گذرنامه‌های عادی و رفت و آمد آسان اتباع دو کشور به خاک یکدیگر برداشتند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، علی چگنی و ولادیمیر کارمیرشالیان، مدیران کل کنسولی وزارت‌خانه‌های خارجه ایران و ارمنستان در پایان دو روز مذاکرات و رایزنی‌های کنسولی به منظور رفع مشکلات اتباع یکدیگر و مرتفع کردن موانع ارتباطات مردم دو کشور که در تهران برگزار شد راه‌های بهبود و گسترش روابط را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند.

موضوع انتقال محکومان، معاضدت قضایی، افزایش تسهیلات بازرگانان، سرمایه‌گذاران، رانندگان، گردشگران، دانشجویان و هنرمندان دو طرف و چگونگی نزدیک شدن به رژیم لغو روادید کامل از موضوعات مهم این نشست بود.

دو طرف با تاکید بر فایده‌مندی برگزاری منظم اجلاس‌ کنسولی در تهران و ایروان، این نشست‌ها را زمینه‌ساز پیشرفت و توسعه در تمامی زمینه‌های روابط توصیف کردند.

ولادیمیر کامیرشالیان در حاشیه برگزاری رایزنی‌های کنسولی، با حسن قشقاوی، معاون کنسولی، مجلس و ایرانیان خارج از کشور وزیر امور خارجه نیز دیدار و گفت‌وگو کرد.

جمهوری اسلامی ایران با 41 کشور دنیا ساز و کار گفت‌وگو و رایزنی مستمر کنسولی به منظور افزایش تسهیلات هرچه بیش‌تر برای اتباع ایرانی در کشورهای دیگر در قالب عمل متقابل و تفاهم و احترام برابر دارد.

انتهای پیام

کد N851457