کواکبیان خبر داد

انتخابات شورای مرکزی خانه احزاب پس از اصلاح اساسنامه انجام می‌شود

خانه احزاب

رییس مجمع عمومی خانه احزاب ایران با اعلام خبر برگزاری نشست احزاب در روز پنجشنبه 21 خردادماه در تالار 600 نفری وزارت کشور به تشریح برنامه‌های این نشست پرداخت.

رییس مجمع عمومی خانه احزاب ایران با اعلام خبر برگزاری نشست احزاب در روز پنجشنبه 21 خردادماه در تالار 600 نفری وزارت کشور به تشریح برنامه‌های این نشست پرداخت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، مصطفی کواکبیان اظهار کرد: تاکنون از تمامی 186 تشکلی که قبلا به عضویت خانه احزاب در آمده بودند و یا در تاریخ 31 اردیبهشت ماه سال 94 عضویت آنها پذیرفته شده است، برای شرکت در این نشست دعوت شده و همین مبنای نصاب قانونی مجمع عمومی فوق‌العاده است که با دو سوم یعنی 121 عضو رسمیت خواهد داشت.

وی با بیان اینکه همه احزاب و تشکل‌های قانونی به شرط ارائه درخواست عضویت در خانه احزاب می‌توانند در نشست مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت کنند و در آن صورت ممکن است نصاب دیگری داشته باشیم، گفت: ان‌شاءالله مجمع عمومی فوق‌العاده بتواند بدون حاشیه و به خوبی به وظیفه خویش که همان اساسنامه است، بپردازد.

رییس مجمع عمومی خانه احزاب ایران با بیان اینکه این گلایه از صداوسیما وجود دارد که با پخش مصاحبه برخی دبیران کل و بی‌توجهی به متن اصلی به حاشیه‌پردازی غیرمنطقی از نشست 31 اردیبهشت ماه پرداخته است، افزود: امیدواریم که این اتفاق دوباره تکرار نشود.

کواکبیان با اشاره به اینکه تاکنون حدود 35 پیشنهاد از سوی احزاب مختلف به صورت مکتوب جهت اصلاح مواد اساسنامه خانه احزاب واصل شده است، گفت: بر اساس تصمیم هیات رییسه قطعا در نشست مجمع عمومی صرفا پیشنهادات مکتوب مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت و ما هیچ پیشنهاد شفاهی نخواهیم پذیرفت به همین خاطر ما از دبیران کل که گاهی پیشنهاد مشترک ارائه داده‌اند خواسته‌ایم بین خودشان یک نفر را مشخص کنند که از آن پیشنهاد دفاع کند.

وی با اشاره به اینکه ما تابع رای مجمع عمومی هستیم، گفت: عمده پیشنهادات در مورد ماده 15 و ترکیب شورای مرکزی است که امیدواریم به جمع‌بندی معقول در این زمینه دست یابیم.

رییس مجمع عمومی خانه احزاب ایران ضمن تشکر از همکاری وزارت کشور به ویژه معاون سیاسی وزیر کشور، گفت: بنا داریم هر چه زودتر شورای مرکزی خانه احزاب انتخاب شوند و ما آمادگی لازم برای برگزاری انتخابات از طریق مجمع عمومی عادی در همین نشست به جهت صرفه‌جویی در هزینه‌ها را داریم به شرط آنکه اصلاح اساسنامه به تصویب نهایی برسد و رای مثبت مجمع عمومی فوق‌العاده برای برگزاری مجمع عمومی عادی حاصل شود و اگر مجمع عمومی فوق‌العاده به چنین جمع‌بندی نرسد ممکن است به همین هیات رییسه فعلی ماموریت برگزاری مجمع عمومی عادی را بدهد که باید منتظر تصمیمات مجمع عمومی باقی بمانیم.

انتهای پیام

کد N851427