آملی‌لاریجانی:

اگر می‌خواهیم از قرآن استفاده کنیم باید با آن انس بگیریم

سیاسی

‌رئیس قوه قضاییه گفت: اگر می خواهیم با قرآن رفیق شویم و از آن استفاده کنیم باید انس با حق داشته باشیم و راهش هم این است که غفلت را از بین برداریم.

به گزارش خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، آیت‌الله آملی‌لاریجانی طی سخنانی در همایش روحانیت و قرآن در دستگاه قضایی گفت:‌ ما باید با قرآن انس بگیریم و قرآن معیار زندگی ما باشد و بعد از آن سراغ دیگران برویم.

وی با بیان اینکه ما باید قرآن را با این نگاه ببینیم که متکلم آن کیست، گفت: راس مشکلات ما غفلت است. اگر یک در گرانبها جلوی چشم‌مان بود همین طور به آن نگاه می‌کردیم؟ رفع غفلت مثل شناگری است و نیاز به کار دارد و ما باید چیزی داشته باشیم که غفلت ها را بزداید.

رئیس قوه قضاییه با اشاره به تعابیر قرآنی درباره خداوند گفت:‌ ما می‌گوییم خداوند مالک سماوات و زمین، اول و آخر و ظاهر و باطن است، اما آیا واقعا به این حقیقت ها توجه داریم؟ ما از صبح که بیدار می شویم چقدر حق را یاد می کنیم؟ اگر توصیف نهج البلاغه یا توصیف های دیگر راجع به قرآن نبود ، به صرف اینکه این کلام ، کلام حق است نگاهی به آن داریم؟

آملی لاریجانی ادامه داد: ما باید فکر کنیم و ببینیم که چه بر سر خود آورده ایم و چقدر از حقیقت دوریم. شما اگر مفسر عظیم قرآن باشید اما انس با حق وجود نداشته باشد، بی معنا است.

وی گفت:‌ اگر می‌خواهیم با قرآن رفیق شویم و از آن استفاده کنیم باید انس با حق داشته باشیم و راهش هم این است که غفلت را برداریم.

وی با بیان اینکه قران وسیله سوال از حق تعالی است گفت:‌ ما کارهای بی خود در زندگی انجام می دهیم اما در کنار قرآن هستیم و نسبت به آن بی توجهیم.

آملی لاریجانی اظهار کرد: اگر با قرآن رفیق شویم و انس بگیریم آن وقت آیاتش بر ما اثر می گذارد.

رئیس قوه قضاییه گفت: من فکر می‌کنم مشکل ما یقین است. اگر به آیات قرآنی یقین داشته باشیم آن وقت است که انسان متذکر می‌شود.

وی در پایان گفت:‌ باید قرار بگذاریم به طور مداوم قرآن تلاوت کنیم، در خدمت قرآن باشیم، با قرآن انس بگیریم و به مبدا آن توجه کنیم.

انتهای پیام

کد N851340