حزب‌الله: مقاومت ثابت کرد قدرت حمایت از لبنان مقابل اسرائیل و تکفیری‌ها را دارد

حزب‌الله

معاون رئیس شورای اجرایی حزب‌الله لبنان ضمن تاکید بر اینکه تکفیری‌ها تهدیدی علیه اسرائیل و ائتلاف «14 مارس» نیستند، گفت: ما به آینده نزدیکی چشم دوخته‌ایم که در آن با داعش جنگیده و به امید خدا این گروه تروریستی را شکست خواهیم داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت اینترنتی النشره، نبیل قاووق، معاون رئیس شورای اجرایی حزب‌الله لبنان در مراسم بزرگداشتی در شهرک العباسیه بیروت گفت: حامیان طرح تحریک مذهبی گمان می‌کردند مقاومت هرگز جرأت حمله به قلمون یا ارتفاعات عرسال را نخواهد داشت اما مقاومت با تمامی دستاوردهای خود و با وجود تمامی چالش‌ها نشان داد که می‌تواند در آن واحد از لبنان در برابر اسرائیل و تکفیری‌ها حمایت کند. مقاومت ثابت کرد که رهبران آن اهل جنگ و پیروزی هستند برای همین تمامی داعشی‌ها هرگز نمی‌توانند به دستاوردی به ضرر کرامت، امنیت و وطن مادست یابند.

وی افزود: گروه «14 مارس» با خطر تکفیری‌ها طوری برخورد می‌کند که انگار یک خطر احتمالی است در حالی که خطر تکفیری‌ها یک خطر واقعی است. تکفیری‌ها چه داعشی‌ها و چه النصره با خودروهای بمب‌گذاری شده خود را به بیروت و ایست‌های ارتش لبنان و البقاع رساندند و صدها کیلومتر از ارتفاعات عرسال را اشغال کردند در نتیجه داعش و النصره در یک خندق واحد علیه ما هستند برای همین حزب‌الله که با النصره جنگید و آن را شکست داد به آینده‌ای نزدیک چشم دوخته است که در آن با داعش نیز بجنگند و به امید خدا پیروز خواهد شد.

قاووق خاطرنشان کرد: تکفیری‌ها بلا و شر مطلق هستند. تمامی منطقه احساس می‌کند که از طریق سیل خونی که در شرق تا غرب جاری شده هدف قرار گرفته است. همگان اعتراف می‌کنند که آتش تکفیری‌ها در حال سوزاندن ما به جز اسرائیل و گروه 14 مارس است که خارج از دایره تهدید قرار دارند و این بزرگترین رسوایی برای این گروه است.

وی تاکید کرد: تکفیری‌ها میان افراد تمایز قائل نمی‌شوند شیعه، سنی و زن و کودک را می‌کشند. آنها میان خانه‌های خدا چه در صنعاء، چه در القطیف، الدمام، کاظمین، کربلا، نجف یا دیگر شهرها فرق نمی‌گذارند و همه‌جا و همه کس را هدف قرار می‌دهند.

قاووق افزود: اسرائیل هفته پیش اعلام کرد که به تفاهم با تمامی گروه‌های مسلح مخالف در جبهه جولان و به ویژه با النصره و داعش رسیده است که خطر و تهدیدی برای اسرائیل نیستند. بلکه حتی استراتژی دشمن حساب باز کردن روی آنهاست تا به تضعیف مقاومت بپردازند و اهداف جنگ 2006 را تکمیل کنند. امروز همه چیز فاش شده است چراکه تروریسم و کشورهای حامی آن به توافق با اسرائیل علیه محور مقاومت رسیده‌اند و چه بسا دیدارها میان افسران ارشد عربستانی با اسرائیلی‌ها دلیلی بر این مساله باشد. ما هیچ روزی انتظار این را نداشته‌ایم که عربستان سلاح خود را به سمت اسرائیل نشانه بگیرد.

وی تاکید کرد: برتری مقاومت همواره اسرائیلی‌هایی را وامیدارد تا به شکستشان اعتراف کنند. رزمایش‌های اسرائیل خود دلیلی بر این مساله است سخت‌ترین رزمایش اسرائیل در سال‌جاری میلادی صورت گرفت چراکه اسرائیل شاهد قهرمانی‌ها و شجاعت مقاومت در قلمون و ارتفاعات عرسال است.

معاون رئیس شورای اجرایی حزب‌الله لبنان گفت: سکوت گروه 14 مارس درخصوص اشغال مناطقی از لبنان توسط تکفیری‌ها اقدامی شک‌برانگیز و بزرگتر از یک اشتباه در حق وطن است. اگر ما به توصیه‌های این گروه گوش می‌دادیم داعش و النصره در حال حاضر در عمق خاک لبنان بودند و ارتفاعات عرسال مقر و گذرگاه تکفیری‌ها باقی می‌ماند. 14 مارس مسوولیت بزرگی در تسهیل و سکوت در قبال تبدیل ارتفاعات عرسال به مقر تکفیری‌ها دارد. چراکه آنها از طریق تحریکات مذهبی بر سر فعالیت مقاومت مانع‌تراشی می‌کنند و امروز بر حمایت جامعه جهانی از لبنان حساب باز می‌کنند در حالی که جامعه جهانی به شکست استراتژی خود در توقف پیشروی داعش در سوریه و عراق اعتراف کرده است حال آنکه لبنان توانسته با معادله ارتش، مردم و مقاومت، پیشروی داعش را متوقف کند.

انتهای پیام

کد N851305