کامرون: انگلیس همچنان بازیگر اصلی عرصه جهانی است

انگليس

نخست‌وزیر انگلیس در نشست گروه هفت در آلمان از موضع خود درباره هزینه‌های نظامی کشورش دفاع کرد و طرح عقب‌نشینی کشورش از عرصه جهانی را "احمقانه" خواند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نوشته روزنامه دیلی‌میل، دیوید کامرون، نخست‌وزیر انگلیس از ادعاهای دیپلمات‌های آمریکایی درباره این مساله که شرایط دفاعی انگلیس رو به زوال است، انتقاد کرد.

باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا شخصاً در نشست گروه هفت در باواریا، آلمان درباره مساله کاهش هزینه‌های دفاعی انگلیس با کامرون گفت‌وگو کرد.

اوباما به کامرون یادآوری کرد که وی متعهد شده بود تا دو درصد از تولید ناخالص داخلی را برای هزینه‌های دفاعی اختصاص دهد.

کامرون گفت: ما با ناوهای خود به نجات جان‌ مهاجران در مدیترانه می‌پردازیم، ارتش عراق را آموزش می‌دهیم. جنگنده‌های ما بر فراز بالتیک پروازهای نظارتی انجام می‌دهند، زیردریایی‌های ما به آرامی از دریاها حفاظت می‌کنند بنابراین کاهش حضور ما در عرصه بین‌الملل و افول دفاع انگلیس در جهان حرفی احمقانه است.

اشتون کارتر، وزیر دفاع آمریکا گفته بود که انگلیس در حال کناره‌گیری از عرصه جهانی در زمینه دفاعی است و اگر بودجه دفاعی خود را کاهش دهد، توانایی خود را برای رویارویی با مشکلات از دست می‌دهد.

اما کامرون گفت: ما رو به زوال نیستیم انگلیس بازیکن اصلی در صحنه جهانی است و ما با یک روش مناسب کار خود را انجام می‌دهیم.

انتهای پیام

کد N851286