درگیری حزب‌الله و داعش در ارتفاعات "القاع" و کنترل مقاومت بر 90 درصد از مواضع جبهه النصره

لبنان

در آخرین اخبار از ارتفاعات عرسال، درگیری‌ها میان حزب الله و تروریست‌های جبهه النصرة در بلندی‌های عرسال ادامه دارد و حزب الله پیشروی‌های بیشتری را محقق ساخته و 90 درصد از بلندی‌هایی را که در گذشته توسط النصره اشغال شده بود تحت کنترل خود درآورده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه لبنانی الاخبار، یک منبع میدانی اعلام کرد که مقاومت 225 کیلومتر مربع از بلندی‌های اشغال شده لبنان را از آغاز عملیات در طول رشته کوه‌های شرق آزاد کرده است.

این منبع عنوان داشت که مساحت بلندی‌های آزاد شده از عرسال به 110 کیلومتر مربع می‌رسد. در قلمون سوریه نیز نیروهای مقاومت 287 کیلومتر مربع را آزاد کرده‌اند.

این منبع عنوان داشت که مجموع مساحت‌های آزاد شده 512 کیلومتر مربع از میان 800 کیلومتر و در واقع 64 درصد از مساحت‌های اشغال شده توسط داعش و النصرة است و مقاومت 90 درصد از مواضع النصرة در این منطقه را تحت کنترل خود درآورده است.

در همین حال، خبرنگار النشره در البقاع گزارش داد که در پی حمله تروریست‌های داعش به پایگاه‌های حزب الله در بلندی‌های راس بعلبک و القاع، درگیری‌هایی میان حزب الله با این تروریست‌ها به وقوع پیوست.

النشره گزارش داد که درگیری‌ها میان داعش و حزب الله در بلندی‌های راس بعلبک و القاع به هلاکت و زخمی شدن تعدادی از داعشی‌ها انجامید.

خبرنگار النشره گزارش داد که حزب الله پنج محموله داعش را در زویتینه و جب جراد در قرنه الکاف نابود کرد.

از سوی دیگر گروه تروریستی النصره فایل تصویری را از سربازان لبنانی ربوده شده منتشر کرد که این فیلم، این سربازان تفنگ در دست دارند و به نبرد با "حزب الله" می‌روند.

منابع نزدیک به جبهه النصره عنوان داشتند که نظامیان در مکانی امن هستند و اگر نبرد بر آن‌ها تحمیل شود آن‌ها خواهند جنگید.

انتهای پیام

کد N851136