در جریان نشست مخالفان سوریه؛

العربی گزینه نظامی درباره سوریه را مردود خواند

جنگ,سوريه

دبیرکل اتحادیه عرب ضمن تاکید بر اینکه بحران سوریه باید به طور مسالمت‌آمیز و با اراده ملی حل شود، گفت: راهکار نظامی تنها به تنش‌ها و کشتار بیشتر در سوریه مینجامد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری سوریه نیوز، نبیل العربی، دبیرکل اتحادیه عرب در سخنرانی خود در کنفرانس گسترده مخالفان سوریه در قاهره گفت: اتحادیه عرب از آغاز بحران سوریه در سال 2011 تا به این لحظه برای یکپارچه‌سازی مخالفان سوریه و دیدگاه‌های سیاسی آنها درخصوص مرحله انتقالی تلاش کرده است.

وی در این کنفرانس که با عنوان "ایجاد راهکار سیاسی در سوریه"برگزار شد، گفت: کنفرانس مخالفان سوریه که ژوئیه 2012 در قاهره با نظارت اتحادیه عرب برگزار شد یکی از عوامل مهم در این راستاست؛ چرا که در آن زمان دو سند اصلی شامل دیدگاه سیاسی مشترک برای مرحله انتقالی و سند پیمان ملی تهیه شد.

العربی از شرکت‌کنندگان در کنفرانس قاهره خواست تا از این کنفرانس نهایت استفاده را ببرند.

وی ابراز امیدواری کرد که این کنفرانس در ایجاد راهکار مناسب جهت مشارکت گروه‌های مخالف در چارچوب نظامی که قادر به اداره روند مذاکرات با دولت سوریه باشد نقش داشته باشد.

العربی تصریح کرد: حل بحران سوریه به شیوه نظامی تنها به تنش، کشتار و جنایت‌های شنیعی مینجامد که از طریق نفوذ تروریست‌ها و پیشروی بیشتر آنها اتفاق می‌افتد؛ تروریست‌هایی که تهدیدی برای سوریه، نهادها و وحدت اراضی آن هستند.

وی افزود: بحران سوریه باید به طور مسالمت‌آمیز و از طریق اراده ملی انجام شود.

مخالفان سوریه از روز دوشنبه نشست دو روزه خود را با هدف یکپارچه‌سازی دیدگاه‌های خود درخصوص چگونگی حل بحران سوریه آغاز کردند.

نشست اول مخالفان سوریه در روزهای 22 تا 24 ژانویه گذشته در قاهره برگزار شد و مهم‌ترین نتایج آن صدور «بیانیه قاهره» و تشکیل کمیته ناظر تماس با طرف‌های مخالف سوری با هدف آماده‌سازی مقدمات تشکیل کنفرانس دوم در این شهر بود.

انتهای پیام

کد N851081