۰
سرلشگر رحیم صفوی:

شکست سعودی‌ها قطعی است/ یمن به آزادی و استقلال خود خواهد رسید

  • ۱۳بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

سرلشگر رحیم صفوی با بیان اینکه یمنی ها به آزادی و استقلال خود می‌رسند گفت: شکست سعودی ها در رسیدن به اهدافی که اعلام کرده بودند به خواست خداوند قطعی خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری مهر سرلشگر رحیم صفوی، دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا در همایش تجلیل از ایثارگران دانشگاه علوم پزشکی ایران که در مرکز همایشهای رازی این دانشگاه  برگزار شد گفت: هدف اساسی و غیر قابل تغییر هر حکومتی حفظ بقای ملی، حفظ ارزشها، منافع ملی، هویت ملی، حفظ سرزمین و استقلال کشور است و جنگ ها این هدف اساسی را به شدت تهدید می کنند و ممکن است جنگ ها هویت یک ملت را دچار تغییر کنند.

وی ادامه داد: آنچه که باعث می شود حکومتها و ملت ها بتوانند از خودشان و کشورشان و از ارزش هایشان دفاع کنند، عزت ملی و قدرت ملی است.

صفوی در ادامه به تبیین مفهوم قدرت ملی  و عزت ملی پرداخت و گفت: قدرت ملی مجموعه ای از توانایی های مادی و معنوی یک ملت و حکومت برای حفظ بقای ملی و  هویتش، برای رسیدن به اهداف و منافع ملی یا اعمال اراده سیاسی خود در محیط بین المللی است. در حقیقت علت بقاء و سر افرازی ملی و حفظ هویت یک ملت همین عزت ملی و قدرت ملی است.

وی افزود: عزت ملی و قدرت ملی  دارای سطوح مختلفی است که شامل  سطوح جهانی و سطوح منطقه ای و ملی است و بایستی ارزیابی کرد که  عزت ملی یک ملتی در چه سطحی  قرار دارد  وقدرت نفوذ و تاثیرگذاری اش در محیط بین المللی است یا در محیط منطقه ای  و یا در محیط داخلی یک کشور است؟ 

وی افزود: عوامل مختلفی را برای  مبانی قدرت ملی و عزت ملی تعریف می کنند و این عوامل را شامل عوامل اقتصادی تا جغرافیای طبیعی یا سرزمین و عوامل علمی و تکنولوژیک، عوامل سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، نظامی و حتی فرامرزی و  اینکه تا چه حد در اتحادیه ها و پیمانهای منطقه ای هر کشوری شرکت داشته باشد، تعریف می کنند.

مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا در ادامه به تشریح عوامل فرهنگی و سیاسی تاثیر گذار بر جنگ تحمیلی پرداخت و گفت: عامل فرهنگی تاثیر گذار یعنی فرهنگ یک ملت و تمدن و باروهایش، ارزش هایش، روحیه ملی اش وافتخاراتش و  آنکه  ظرفیت صبر و تحملش در چه اندازه است.

وی ادامه داد: پنج تمدن چین، هند، ایران، مصر و یونان ، تمدن جهانی را شکل دادند.ملت ما  ملتی  با فرهنگ و با  تمدن چندین هزار ساله جزء بنیانگذاران تمدن جهانی می باشد که با آمدن اسلام شکل  جدیدی به خود گرفت و در حقیقت با آمدن اسلام به قدرت و عزت ملی ایران افزوده شد.

سرلشکر صفوی ادامه داد: امام یک رهبر متقی، حکیم، دوراندیش، مدیر، مدبر و شجاع بودندکه  آینده را می دید. حضرت امام(ره) در پیامی که به "میخائیل گورباچف"، رهبر اتحاد جماهیر شوروی سابق دادند حرف‌های خودشان را زدند و فرمودند  که از این پس کمونیسم را باید در موزه‌های تاریخ سیاسی جهان جستجو کرد و سقوط شوروی را پیش‌بینی کردند.

وی درادامه گفت: صدام و حامیان آمریکایی و اروپایی و عربیش حمله کردند که انقلاب ما را محدود کنند و جلوی نفوذ فرهنگی ما را بگیرند در حالی که امروز  ایران سرپا ایستاده و به سمت پیشرفت و امنیت پایدار حرکت می کند دشمنان بدانند با ملت ما که روی آرمان‌های نظام و انقلاب اسلامی ایستاده است، نمی توانند مقابله نمایند.

دستیار ومشاور عالی مقام معظم رهبری در تشریح تحولات  جهانی و منطقه ای  افزود: صحنه مکتب مقاومتی را که فرزندان شهید این ملت در لبنان، فلسطین، سوریه و هم اکنون یمن شکل دادند ببینید. محصول دفاع مقدس ، ایجاد مکتبی به عنوان مکتب مقاومت ، به وسیله فرزندان امام و اسلام در کشورهای آزا دیخواه است .این مکتب مقاومت شکل گرفت و  بیداری اسلامی نیز از آن تاثیر پذیرفت و واضح است کشورهایی مانند یمن به آزادی و استقلال خود می رسند و علیرغم سختی ها ی فراوان ، پیروزی مردم یمنی  آشکار  خواهد شد و شکست سعودی ها  در رسیدن به اهدافی که اعلام کرده بودند ،به خواست خداوند قطعی خواهد بود.

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.