سردار صفوی:

کشورهایی مانند یمن به آزادی و استقلال خود می رسند

سیاسی

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا با بیان اینکه کشورهایی مانند یمن به آزادی و استقلال خود می رسند، تصریح کرد: شکست سعودی ها در رسیدن به اهدافی که اعلام کرده بودند ، قطعی خواهد بود.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سردار سرلشکر صفوی ، دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا در همایش تجلیل از ایثارگران دانشگاه علوم پزشکی ایران که در مرکز همایشهای رازی این دانشگاه برگزار شد گفت: هدف اساسی و غیر قابل تغییر هر حکومتی حفظ بقای ملی، حفظ ارزشها، منافع ملی، هویت ملی، حفظ سرزمین و استقلال کشور است و جنگ ها این هدف اساسی را به شدت تهدید می کنند و ممکن است جنگ ها هویت یک ملت را دچار تغییر کنند.

وی ادامه داد: آنچه که باعث می شود حکومتها و ملت ها بتوانند از خودشان و کشورشان و از ارزش هایشان دفاع کنند ، عزت ملی و قدرت ملی است.

صفوی در ادامه به تبیین مفهوم قدرت ملی و عزت ملی پرداخت و گفت: قدرت ملی مجموعه ای از توانایی های مادی و معنوی یک ملت و حکومت برای حفظ بقای ملی و هویتش ، برای رسیدن به اهداف و منافع ملی یا اعمال اراده سیاسی خود در محیط بین المللی است. در حقیقت علت بقاء و سر افرازی ملی و حفظ هویت یک ملت همین عزت ملی و قدرت ملی است.

وی افزود: عزت ملی و قدرت ملی دارای سطوح مختلفی می باشد که شامل سطوح جهانی و سطوح منطقه ای و ملی است و بایستی ارزیابی کرد که عزت ملی یک ملتی در چه سطحی قرار دارد و قدرت نفوذ و تاثیرگذاری اش در محیط بین المللی است یا در محیط منطقه ای و یا در محیط داخلی یک کشور است؟

وی افزود: عوامل مختلفی را برای مبانی قدرت ملی و عزت ملی تعریف می کنند و این عوامل را شامل عوامل اقتصادی تا جغرافیای طبیعی یا سرزمین و عوامل علمی و تکنولوژیک ، عوامل سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، نظامی و حتی فرامرزی و اینکه تا چه حد در اتحادیه ها و پیمانهای منطقه ای ،هر کشوری شرکت داشته باشد ، تعریف می کنند.

مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا ، در ادامه به تشریح عوامل فرهنگی و سیاسی تاثیر گذار بر جنگ تحمیلی پرداخت و گفت: عامل فرهنگی تاثیر گذار یعنی فرهنگ یک ملت و تمدن و باورهایش، ارزش هایش، روحیه ملی اش وافتخاراتش و آنکه ظرفیت صبر و تحملش در چه اندازه است.

وی ادامه داد: پنج تمدن چین، هند، ایران، مصر و یونان ، تمدن جهانی را شکل دادند.ملت ما ملتی با فرهنگ و با تمدن چندین هزار ساله جزء بنیانگذاران تمدن جهانی می باشد که با آمدن اسلام شکل جدیدی به خود گرفت و در حقیقت با آمدن اسلام به قدرت و عزت ملی ایران افزوده شد.

صفوی ادامه داد: امام یک رهبر متقی، حکیم، دوراندیش، مدیر، مدبر و شجاع بودند که آینده را می دید. حضرت امام(ره) در پیامی که به "میخائیل گورباچف"، رهبر اتحاد جماهیر شوروی سابق دادند حرف‌های خودشان را زدند و فرمودند که از این پس کمونیسم را باید در موزه‌های تاریخ سیاسی جهان جستجو کرد و سقوط شوروی را پیش‌بینی کردند.

وی در ادامه گفت: صدام و حامیان آمریکایی و اروپایی و عربیش حمله کردند که انقلاب ما را محدود کنند و جلوی نفوذ فرهنگی ما را بگیرند در حالی که امروز ایران سرپا ایستاده و به سمت پیشرفت و امنیت پایدار حرکت می کند دشمنان بدانند با ملت ما که روی آرمان‌های نظام و انقلاب اسلامی ایستاده است، نمی توانند مقابله نمایند.

دستیار ومشاور عالی مقام معظم رهبری در تشریح تحولات جهانی و منطقه ای افزود: صحنه مکتب مقاومتی را که فرزندان شهید این ملت در لبنان، فلسطین، سوریه و هم اکنون یمن شکل دادند ببینید. محصول دفاع مقدس ، ایجاد مکتبی به عنوان مکتب مقاومت ، به وسیله فرزندان امام و اسلام در کشورهای آزا دیخواه است .این مکتب مقاومت شکل گرفت و بیداری اسلامی نیز از آن تاثیر پذیرفت و واضح است کشورهایی مانند یمن به آزادی و استقلال خود می رسند و علیرغم سختی ها ی فراوان ، پیروزی مردم یمنی آشکار خواهد شد و شکست سعودی ها در رسیدن به اهدافی که اعلام کرده بودند ، به خواست خداوند قطعی خواهد بود.

انتهای پیام

کد N850973