اظهارت 2 عضو داعش؛

"داعش به تلفات غیرنظامیان بمب‌گذاری‌های خود اهمیت نمی‌دهد"

دو تن از اعضای گروه تروریستی داعش که در بغداد محبوس هستند در مصاحبه‌ای اختصاصی با پایگاه اینترنتی راشاتودی مدعی شدند که آنها در راستای دین و اعتقاداتشان عمل کرده و به هیچ‌وجه از تلفات غیرنظامی که به بار آورده‌اند، پشیمان نیستند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این دو تروریست در لباس زرد رنگ زندان و با دستبند برای مصاحبه به محوطه یکی از پاسگاه‌های پلیس آورده شدند. هر دوی آنها جزء سنی‌های بغداد هستند که به خاطر اقداماتشان به عنوان اعضای داعش به حبس محکوم شده‌اند.

یکی از این دو تروریست ابو اسامه 27 ساله است که در سال 2012 میلادی در حالی که به خاطر جرائم کوچک در زندان بود به خدمت داعش درآمد و از آن زمان با پیشرفتی که داشت به درجه یکی از رهبران ارشد این گروه تروریستی رسید.

تروریست دیگر ابو برعا 23 ساله، معلم سابق مدرسه و در حال حاضر راننده وسایل نقلیه است.

وی گفت: من وسایلی همچون مهمات و مواد منفجره را به ابو اسامه می‌رساندم. این دو تروریست همانند بسیاری از شبه‌نظامیانی که به خدمت داعش درآمده‌اند، ابوبکر بغدادی، رهبر گروه تروریستی داعش را فردی دوراندیش و ناجی می‌دانند.

آنها مدعی شدند: به ما گفته شده بود که ابوبکر بغدادی خلافتی ایجاد می‌کند تا زمام امور تمامی جهان را به دست گیرد و او خلیفه تمامی مسلمین خواهد شد و قوانین خدا حکمفرما می‌شود.

تاکتیک رایجی که این شبه‌نظامیان بالقوه آموزش دیده استفاده می‌کردند، ارسال خودروهای بمب‌گذاری شده به داخل شهرهای شیعه‌نشین بوده است.

آنها در پاسخ به این سوال که چگونه تلفات بسیار زیاد غیرنظامیان در پی حملات تروریستی داعش را توجیه می‌کنند، با آرامش گفتند: این مساله برای ما اهمیتی ندارد. به ما دستوراتی داده می‌شد و ما باید آنها را انجام می‌دادیم. هیچ توجیهی برای این مساله وجود ندارد. هدف اصلی سرنگونی دولت است. به ما دستور داده شده بود تا در جاده‌ها بمب‌گذاری کرده و کاروان‌های نظامی را هدف قرار دهیم و اگر در آنجا غیرنظامیانی نیز وجود داشتند باید کشته می‌شدند.

ابو اسامه اذعان کرد که از آمریکایی‌ها به خاطر یک دهه اشغال عراق کینه به دل دارد.

وی افزود: آمریکایی‌ها ما و دیگر کشورها را نابود کردند و اگر فرصت مبارزه با آنها را داشته باشم، این کار را خواهم کرد. در این خصوص تردید نخواهم کرد.

ممکن است که آمریکایی‌ها دشمن اصلی داعش در عراق باشند اما غیرنظامیان همچنان قربانیان اصلی این دشمنی هستند. به‌طور کلی 17 هزار عابر بی‌گناه در پی حملات انتحاری، خودروهای بمب‌گذاری شده و دیگر حملات تروریستی کشته شده‌اند و تروریست‌های داعش به صدها شبه‌نظامی بالقوه آموزش دیده همچون ابو اسامه و ابو برعا که از بغداد می‌آیند، پناه می‌دهند. در حالی که تروریست‌ها جنگ صریح به راه می‌اندازند و گاهی قصد دارند تمامی شهرها را از دست ارتش درآورند، این شبه‌نظامیان بالقوه با استفاده از حملات تروریستی از داخل خرابی به بار می‌آورند.

انتهای پیام

کد N850946