فرمانده نیروی زمینی ارتش:

اگر تهدیدی رخ دهد تهدید کننده را پشیمان خواهیم کرد

سیاسی

فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: نیروهای مسلح در خط مقدم آمادگی قرار دارند تا تهدیدها را رصد و ظرفیت‌های لازم را پیش‌بینی کنند و اگر تهدیدی رخ دهد، ما تهدید کننده و پشتیبان آن را پشیمان خواهیم کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر امیر احمدرضا پوردستان فرمانده نیروی زمینی ارتش در مراسم تجلیل از ورزشکاران و پیشکسوتان این نیرو که در ستاد نزاجا برگزار شد اظهار کرد: آمریکا پس از سپتامبر سال ۲۰۰۱ تجهیزات نظامی انبوهی را به منطقه غرب آسیا گسیل کرد.

امیر پوردستان با اشاره به اینکه آمریکا برای اشغال افغانستان یا عراق نیامده بود، تأکید کرد: وجود مؤلفه‌های قدرت از جمله مقام معظم رهبری، نیروهای مسلح و انسجام ملت باعث خنثی شدن توطئه‌های دشمنان شد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با اشاره به اینکه آمریکایی‌ها با راهبرد «عملیات بدون تماس» تلاش داشتند تا ملت ایران را تسلیم کنند، یادآور شد: آنها در مقابل مقاومت ملت ایران شکست خوردند و با تغییر راهبرد به دنبال راهبرد مذهب علیه مذهب بودند که ایجاد داعش، طالبان و القاعده در این مسیر است.

امیر سرتیپ پوردستان گفت: امروز، داعش و جبهه‌ النصره به نیابت از آمریکا در سوریه و عراق مرتکب جنایت می‌شوند و شکل تهدیدها تغییر کرده است.

فرمانده نیروی زمینی ارتش تصریح کرد: نیروهای مسلح در خط مقدم آمادگی قرار دارند تا تهدیدها را رصد و ظرفیت‌های لازم را پیش‌بینی کنند و اگر تهدیدی رخ دهد، ما تهدید کننده و پشتیبان آن را پشیمان خواهیم کرد.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود، توجه ویژه نیروی زمینی به خدمات رسانی بهداشتی درمانی و همچنین حضور به موقع در صحنه بحران‌ها و بلایای طبیعی را یادآور شد و گفت: هفته گذشته وقتی که از وزارت کشور و منابع طبیعی تماس گرفتند و خبر آتش‌سوزی‌های جنگل‌های زاگرس را اطلاع دادند، اولین گروهی که در میدان حاضر و شروع به اطفاء حریق کردند، یکان‌های نیروی زمینی ارتش بودند.

 وی توجه ویژه به امر ورزش در نیروی زمینی را از مهم‌ترین برنامه‌های این نیرو خواند و استعدادیابی در زمینه‌های مختلف ورزشی را یکی دیگر از اهداف این نیرو در توجه به ورزش برشمرد و گفت: افسران ورزش یکان‌ها این اقدام را صورت می‌دهند و شناسایی، تربیت و در نهایت تهذیب نیروی ورزشکار به شکل تخصصی از وظایف افسران ورزش در نزاجا است. 

وی همچنین توسعه ورزش همگانی، توجه خاص سربازان و همچنین ورزش تخصصی را از اولویت‌های نیروی زمینی ارتش دانست و خاطرنشان کرد: حضور در لیگ‌های برتر و لیگ‌های دسته یک رشته‌های مختلف ورزشی در ۱۸ رشته و همچنین وجود ۲۵ رشته در لیگ‌های داخلی نیروی زمینی، نشان‌دهنده توجه خاص به امر ورزش در نزاجا است.